ЕВО ГДЕ ЈЕ ПРЕБАЧЕН ДАРКО ШАРИЋ: Почео да служи казну затвора за трговину дрогом
ДАРКО Шарић пребачен је 14. априла у затвор у Сремској Митровици, где је почео да служи правоснажну казну затвора од 14 година због кријумчарења 5,7 тона кокаина из Америке у Европу.
Дарко Шарић, Фото Танјуг
Он је јуче првостепено осуђен на казну затвора од шест година због неколико кривичних дела, а као организатор криминалне групе.
Шарић је у притвору провео укупно 11 година. Он се 2014. године предао српском правосуђу, у тренутку када је за њима била расписана потерница због поступка за кријумчарење кокаина.
Против Шарића се воде још два кривична поступка, један због прања новца стеченог криминалом, а други због сумње да је заједно са Вељком Беливуком и Радојем Звицером организовао криминалну групу чији су припадници у Грчкој убили Игора Дедовића, Стевана Стаматовића, Алена Кожара и Дамира Хаџића.
Судско веће га је јуче осудило на казну затвора од шест година јер је заједно са припадницима групе вршио кривична дела са циљем дискредитације Небојше Јоксовића, који је био сведок сарадник у поступку за трговину дрогом.
Поред Дарка Шарића, његов адвокат Дејан Лазаревић је осуђен на казну затвора од три и по године, а забрањено му је да се бави адвокатуром седам година, док је његов рођени брат Душко Шарић осуђен на казну затвора од годину дана.
Поред њих тројице осуђено је девет припадника те групе, док су тројица ослобођена од оптужби. То је првостепена пресуда на коју одбрана и тужилаштво имају право жалбе.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година
ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.
06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)