СУЂЕЊЕ СИМОНОВИЋУ ИЗ ГРОЦКЕ: Исплаћивао незаконито 13. плату

РЕДОВНОМ инспекцијском контролом смо утврдили да је било незаконитости у исплаћивању солидарне помоћи запосленима и функционерима у Општини Гроцка. Ово је на данашњем суђењу у Вишем суду у Београду бившем председнику општине Гроцка Драгољубу Симоновићу и начелници општинске управе Биљани Бокаловић Ђорђевић казао инспектор у Служби за буџетску инспекцију Момир Ивановић.

СУЂЕЊЕ СИМОНОВИЋУ ИЗ ГРОЦКЕ: Исплаћивао незаконито 13. плату

Фото: Н. Скендерија

Они су оптужени да су оштетили општински буџет за 15 милиона динара. Инспектор Ивановић је објаснио да је Законом предвиђено да општина може да исплати радницима јубилеј, али у то не спада и 13. плата.

- Одлука да се исплати солидарна помоћ изгласана је у тој општини, а председник је пре него што је наложио исплате морао да има потписан уговор, обрачун или слично са шефом буџета или начелником финансија. Тих 15 милиона динара је бруто износ, односно исплата заједно са доприносима и порезом - појаснио је инспектор.

Он је навео да је Симоновић, приликом исплате једнократне помоћи запосленима, морао да наведе због чега одређеним запосленима исплаћује ту помоћ.

Симоновић се оптужним актом терети да је незаконитим поступањем у децембру 2018. године проузроковао штету општинском буџету од 11.647.035,63 динара, јер је одобрио исплату годишње награде запосленим, именованим, постављеним и изабраним лицима од по 50.000 динара. Биљана Ђорђевић се сумњичи да је незаконитим поступањем у новембру 2018. године проузроковала штету буџету у износу од 3.993.000,00 динара, јер је донела решење којим се одобрава исплата једнократне помоћи запосленим и постављеним лицима на основу којег је она истог дана и исплаћена.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

КРАЈ ЗА БАЊАЛУЧАНЕ? Борац пред (не)могућом мисијом у Софији