НИШКИ ХАКЕР ЈОШ НИЈЕ ИЗРУЧЕН САД: Апелациони суд усвојио је жалбу одбране Кристијана Крстића
АПЕЛАЦИОНИ суд у Београду усвојио је жалбу одбране и преиначио решење Вишег суда о изручењу Кристијана Крстића из Ниша америчким властима.
Илустрација / Фото Shutterstock
Према речима адвоката Милана Петровића, реч је о поступку изручења које је покренула држава Њујорк против Крстића.
- Остаје још један поступак у коме се налази 11 оптужених, који је тренутно у застоју због одлуке суда у Стразбуру и њихове препоруке да се застане са изручењем - каже Петровић.
Након истраге ФБИ суд у Тексасу подигао је оптужницу против 11 хакера, махом из Ниша, који се терете за заверу, интернет превару и прање новца. Сумњиче се да су украли око 70 милиона долара, углавном од Американаца, продајући им преко интернета непостојеће криптовалуте.
Наши истражни органи су их ухапсили, провели су више од два месеца у истражном притвору, а након што су пуштени да се бране са слободе поменути Кристијан и његова супруга су нестали, односно нису доступни правосудним органима.
Препоручујемо
ТИНЕЈЏЕР ХАКОВАО "УБЕР": Саопштио да размишља о објављивању изворног кода компаније
19. 09. 2022. у 11:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)