ОДБОР ЗА ФИНАНСИЈЕ НАРОДНЕ СКУПШТИНЕ: Поднети амандмани за фриленсере
ОДБОР за финансије поднео је Скупштини амандмане на законе о порезу на доходак грађана и обавезном социјалном осигурању.
Фото И. Маринковић
Њима се омогућава модел опорезивања који је одогворен са фриленсерима. И то тако да им се неопорезив износ од 32.000 динара и 50 одсто нормираних тршкова признају од 1. јануара 2015. године до краја ове.
Председница одбора Александра Томић је најавила да је у току припрема прописа којим ће се на свеобухватан начин уредити радно правни третман домаћих лица који на територији Србије раде за страног послодавца.
Влада Србије је 21. априла постигла договор са фриленсерима о наплати пореза који подразумева да се обавезе по основу пореза и доприноса утврђују решењем Пореске управе које долази након усвајања закона. Дугови се измирују у 120 једнаких месечних рата у току наредних десет година.
Фриленсери који месечно зарађују до 64.000 динара неће имати обавезу да плаћају порезе и доприносе које нису платили из претходног периода.
Препоручујемо
ПРОФЕСОР СВЕТИСЛАВ КОСТИЋ: Предлог Владе за фриленсере одличан, уважава најугроженије
01. 04. 2021. у 13:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МАЂАР ИЗАШАО НА БАЛКОН ДА ПОЗДРАВИ НАРОД: Доживео велики шок и непријатност (ВИДЕО)
АКТУЕЛНИ премијер Мађарске Петер Мађар, доживео је велику непријатност приликом обраћања грађанству.
07. 06. 2026. у 12:19
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)