ВЕЛИКИ ПАД БИТКОИНА: Са крипто берзи збрисано 260 милијарди долара за 24 сата

БИТКОИН и друге дигиталне валуте нагло су пале што је довело до брисања више од 260 милијарди долара вредности крипто тржишта.

ВЕЛИКИ ПАД БИТКОИНА: Са крипто берзи збрисано 260 милијарди долара за 24 сата

Фото: Depositphotos

На данашњем трговању око 14:06 часова по пекиншком времену, цена биткоина износила је 49.281,40 долара, што је пад од скоро 10 одсто у последња 24 сата, према подацима КоинДеска.

Етереум се спустио на 2.202,05 долара, или за више од 11 процената. XРП, пета по величини светска крипто валута, стропоштала се за више од 22посто, показују подаци са веб сајта за праћење цена КоинМаркетКап.

Тиме је збрисано око 260 милијарди долара вредности са целог тржишта крипто валута.

За сада није јасан узрок овало масовне распродаје, али је познато да су крипто валуте подложне екстремним променама цена.

rs.sputniknews.com

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (1)

ОВО МОЖДА НИСТЕ ОЧЕКИВАЛИ: Ево од које репрезентације Срби очекују да направи изненађење на Светском првенству, а није Данска