ОТКРИВЕН КАНЦЕРОГЕНИ СУСАМ: Србија са границе вратила пошиљку од 17,8 тона из Индије
ГРАНИЧНА фитосанитарна инспекција Србије вратила је пошиљку од 17,8 тона сусама из Индије, због присуства етилен оксида у количини већој од дозвољене.
Фото: ЕПА
Како кажу у Министарству пољопривреде, донето је решење о забрани увоза. Фитосанитарна инспекција ради и контролу остатака пестицида, метала и других контаминената у храни. Иначе, сусам и производи који садрже сусам, а да је пореклом из Индије, редовно се контролишу на присуство етилен оксида.
- Током контроле узет је узорак и послат на испитивање етилен оксида у овлашћену лабораторију - истичу у ресорном министарству. -
На основу испитивања утврђено је присуство етилен оксида у количини већој од дозвољене.
Производи са овим, канцерогени пестицидом, који се налази на сусаму већ је пронађен и повучен са хрватског тржишта.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (2)