ВЕЋА ЛИСТА КАПИТАЛНИХ ПРОЈЕКАТА: Мали најавио проширење списка

Листа приоритетних капиталних пројеката се проширује за два пројекта и то изградњу железничке пруге Собовица-Лужнице-Крак Баточина у Крагујевцу и изградњу приступних саобраћајница за железничку станицу Прокоп у Београду, изјавио је данас министар финансија Синиша Мали.

ВЕЋА ЛИСТА КАПИТАЛНИХ ПРОЈЕКАТА: Мали најавио проширење списка

Фото М. Анђела

Он је на седници Комисије за капиталне инвестиције, на којој је разматрано спровођења капиталних пројеката који су у току, истакао да је најважније да се поштује динамика радова и рокови и упозорио да мора да се води више рачуна о управљању пројектима. 

Мали је нагласио да су неки од њих дефинисани и као пројекти од националног значаја.  Министар финансија је подсетио да је за капиталне инвестиције предвиђено улагање 330 милијарди динара из буџета за 2021. годину, односно 5,5 одсто бруто друштвеног производа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

РОНАЛДО И ДРУЖИНА ЗНАЈУ ШТА ИМ ЈЕ ЧИНИТИ: Португал мора победити Колумбију како би дошао до првог места у групи