НАДАЈУ СЕ НОВОГОДИШЊЕМ ПРОВОДУ. Велико интересовање за дочек Нове године, упркос пандемији, најтраженији планински и бањски центри
РЕЗЕРВАЦИЈЕ за дочек Нове године у Србији увелико почињу, иако смо "закључани", бар у наредне две недеље.
За новогодишње празнике најтраженији су планински и бањски центри, али ни престонички хотели, клубови и ресторани не заостају много. И док је сама прослава, засад "мртво слово на папиру", уплате већ крећу. Организатори кажу, да уколико не буде било дозвољено окупљање већег броја људи - паре враћају.
- Доста људи је преболело овај вирус и стекли су имунитет - казао нам је један од организатора дочека у Београду. - Људи су жељни забаве и провода. Од понедељка почињемо са продајом карата за београдске хотеле, ресторане и клубове. Новац ће бити враћен уколико не буде могла прослава да се организује. За сада, ови који су одлучили тиме да се баве, спремају провод, скоро као и сваке године. Уговорени су музичари, спремљени јеловници, још само да ситуација са вирусом буде повољна.
Директор Удружења хотелско-угоститељске привреде ХОРЕС, Георги Генов, објашњава да се већ увелико раде припреме за дочек Нове године, али све ће на крају да зависи од мера Кризног штаба.
- Свако предвиђање и најављивање би било чиста манипулација грађана - сматра Генов. - Организација дочека, уз поштовање свих мера, много компликује самим угоститељима и хотелијерима. Повећава трошкове и они ће то моћи да раде са свега 30 одсто од укупног капацитета који имају у салама. Ко је могао да смести, рецимо, 450 људи, сада ће моћи свега 100. Знам да ће хотели враћати новац за уплаћене аранжмане, уколико не буде могло да се организује.
Како нам је рекао Генов, планински центри су сада најтраженији. Резервисано је за Нову годину око 30 одсто капацитета. Очекује се да ће када буду прошле ове, пооштрене мере за две недеље, интересовање бити веће.
- Све су сада само резервације и упити, али ће се прецизније знати после 15. децембра - сматра Генов.
Клубови и свечане сале које се баве организацијом прослава, за дочек најлуђе ноћи узимају од 25 до 60 евра.
Планински центри и бање, нешто су скупљи ове године, највише због ограничених капацитета.
БЕЗ ГОСТИЈУ ИЗ БУГАРСКЕ И СЛОВЕНИЈЕ
НАЈВЕЋИ број странаца долазио је у Србију за новогодишње празнике. Ове године, слика ће бити нешто другачија. Већина аранжмана са страним туристима је отказана. Иначе, ранијих година, туристи из Бугарске и Словеније, знали су неколико месеци унапред да резервишу и закупе српске бање и престоничке клубове.
- Највећи број гостију је отказао свој долазак из иностранства, али ни са тим се не зна до краја шта ће бити - сматра Генов. - Све зависи од мера код нас и у региону. Да ли ће моћи да се путује и под којим условима.
ПРОПАДА ЛАЖНА ДРЖАВА: Светска банка упозорава Приштину - Имате највишу стопу сиромаштва и незапослености у Европи
ТАКОЗВАНО Косово има највишу стопу сиромаштва и незапослености у Европи, упозорила је заменица директора Светске банке за Косово Џејн Спроустер истичући да Приштина што пре мора да пређе на модел конкурентног економског раста који обезбеђује више радних места и бољи квалитет живота, преноси Телеграфи.
05. 01. 2025. у 16:19
БИЋЕ ПУНО СНЕГА, ЧАК И У БЕОГРАДУ: Метеоролог дао прогнозу за празнике, па открио какво ће бити лето и све изненадио
ГОСТ јутарњег програма "Новости" био је метеоролог Иван Ристић који је говорио о томе какво нас време очекује после празника, али и током лета и целе године.
03. 01. 2025. у 20:35
НИЈЕ САМО НОВЧИЋ: Шта се још ставља у божићну чесницу
ЗНАТЕ ли шта све може да се убаци у чесницу и чиме је допуштено заменити новчић?
05. 01. 2025. у 10:17
Коментари (0)