СРБИЈА НАЈМАЊИ ПАД БДП: Нови закључак Европске комисије
НАША земља ће ове године остварити најмањи пад БДП у односу на све државе чланице и земље региона Западног Балкна, наводи се у закључку најновије економске прогнозе Европске комисије, који је јуче објављен у Бриселу.
Фото: Танјуг
Предвиђени пад БДП за Србију, до краја ове године, је 1,8 одсто. То је побољшање у односу на прогнозу, када је Комисија пројектовала пад ПДБ у нашој земљи од 4,1 одсто у 2020. години. За 2021. годину, Комисија за Србију предвиђа раст од 4,8 процената БДП, док се у 2022. години очекује пораст од 3,8.
Процене ЕК је да јавни дуг Србије у 2020. години износити 61,5 одсто БДП, док се за 2021. предвиђа смањен износ од 60,7 процената, а у 2022. години 59,6.
У Бриселу очекују да стопа незапослености у овој години, у Србији износи 9,3, у 2021. 9,6, а 2022. до девет одсто.
Препоручујемо
ФОЛКСВАГЕН ПРЕД ПРОДАЈОМ КИНЕЗИМА? Велика криза дрма немачког гиганта
05. 07. 2026. у 10:06
"БАТОЧИНА ИМА ПОСЕБАН ЗНАЧАЈ ЗА РАЗВОЈ" Мали: Због тога је важно да се наставе улагања
05. 07. 2026. у 08:37
ОСТАЛИ И БЕЗ АВАНТУРЕ И БЕЗ ПАРА: Превара на сајтовима за упознавање
04. 07. 2026. у 20:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
УКРАЈИНА ЈЕ ПАЛА НА КОЛЕНА: Стигао ултиматум који не смеју да одбију
ЛИДЕР пољске опозиционе партије Право и правда и бивши премијер Пољске Јарослав Качињски поручио је да Украјина не може бити примљена у Европску унију док не одбаци политику величања Степана Бандере, Украјинске устаничке армије и Организације украјинских националиста.
05. 07. 2026. у 07:22
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)