ИНФЛАЦИЈА У СРБИЈИ 1,8 ОДСТО

С.Б.

12. 10. 2020. у 15:02

ЦЕНЕ производа и услуга личне потрошње у септембру 2020. године, у односу на август 2020. године, које показују стопу инфлације, у просеку су забележиле пад од 0,5 одсто.

ИНФЛАЦИЈА У СРБИЈИ 1,8 ОДСТО

Фото: Танјуг

Потрошачке цене у септембру 2020. године у поређењу са истим месецом претходне године, повећане су за 1,8 одсто, док су у поређењу децембром 2019. године повећане у просеку за један одсто.


Посматрано по главним групама производа и услуга класификованих према намени потрошње, у септембру 2020.године, у односу на претходни месец, пад цена је забележен у групама рекреација и култура - 6,4 одсто, храна и безалкохолна пића (-0,5%), Одећа и обућа (-0,3%), алкохолна пића и дуван и намештај, покућство и текуће одржавање стана(за по -0,1%). Раст цена забележен је у групи комуникације (0,9%), као и у групама стан, вода, електрична енергија, гас и друга горива, транспорт Здравство и образовање (за по 0,1%). Цене осталих производа и услуга нису се битније мењале.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис

30. 01. 2025. у 07:58

Коментари (0)

НИКОЛА ЈОКИЋ УШАО У ИСТОРИЈУ ДЕНВЕРА: Оно што Србин ради, многи о томе маштају (ФОТО)