УКРАЈИНА ЗАВРЋЕ СЛАВИНУ ЕВРОПИ: Транзит руског гаса престаје 1. јануара
ПОЗИЦИЈА Украјине је веома јасна: ми доследно заговарамо санкције против руских средстава и ресурса, како гаса тако и нафте, рекао је премијер Денис Шмихал.
Фото ЕПА
Премијер Украјине Денис Шмихал рекао је данас да ц́е Украјина прекинути транзит руског гаса у 7 сати ујутро 1. јануара 2025. године, јер се петогодишњи уговор о транзиту ближи крају.
- Позиција Украјине је веома јасна: ми доследно заговарамо санкције против руских средстава и ресурса, како гаса тако и нафте. Против смо било какве подршке агресору кроз продају руског гаса или молекула нафте - рекао је он.
Према његовим речима, ово је став председника Украјине, а ово је став владе Украјине.
- Данас разумемо да уговор о транзиту гаса истиче 1. јануара 2025. године. У 7 сати транзит ц́е бити физички блокиран због окончања овог споразума - рекао је премијер.
Он је објаснио да, према Споразуму о придруживању са ЕУ и Енергетском повељом, Украјина је обавезана да осигура транзит руске нафте за Европу на захтев Европске комисије.
- У том смислу, технички, транзит на захтев европске стране се наставља. Међутим, радимо на томе да наметнемо 100 одсто санкција на руске молекуле - рекао је.
(Курир)
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
ЗАХАРОВА ПОСЛАЛА ЈАСНУ ПОРУКУ: О овоме ће бити речи на седници Савета безбедности УН
20. 12. 2024. у 18:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?!" Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: "Пет година млађа"
ГОШЋА је из чиста мира поставила неочекивано питање...
04. 07. 2026. у 22:00
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)