Banca Intesa обележила 20 година пословања
Banca Intesa обележила је 20 година пословања под окриљем међународне банкарске групације Intesa Sanpaolo на свечаној прослави која је окупила клијенте банке, њене пословне партнере, запослене и представнике матичне групе.
Foto: Darko Radulović
„Ако бих покушао у једној реченици да сублимирам две деценије за нама, рекао бих да смо у континуитету расли и јачали тржишну позицију на бази иновативне понуде, врхунске услуге и динамичне дигиталне агенде, увек фокусирани на клијенте и спремни да будемо корак испред времена. Данас смо дугогодишњи лидер са активом од готово 9 милијарди евра, партнер 1,4 милиона клијената привреде и грађана, добитник десетине најугледнијих међународних награда за најбољу банку у Србији. Узбуђени смо због свега што је пред нама, спремни да на промене, изазове и прилике одговоримо софистицираним решењима, хиперперсонализацијом и беспрекорним корисничким искуством кроз улагања у технологију, одрживост и људе“, изјавио је Дарко Поповић, председник Извршног одбора Banca Intesa.
Foto: Darko Radulović
Специјални гост вечери, водећи светски футуриста и аутор глобалних бестселера о будућности финансија, Брет Кинг, повео је присутне на путовање у свет будућности и дисруптивних трендова које доносе вештачка интелигенција, паметне економије и аутономне инфраструктуре, уз осврт на утицај климатских промена, али и здравствену технологију и генску терапију.
Foto: Darko Radulović
Гост на прослави великог јубилеја Banca Intesa био је и геополитички саветник Страхиња Матејић, који је изложио своје увиде у глобалну геополитичку ситуацију, потенцијалне импликације актуелних дешавања на услове пословања, пословне изазове и прилике, као и ставове о утицају вештачке интелигенције на бизнис сектор.
Водећа банка на тржишту Србије дуже од 17 година, Banca Intesa, већ две деценије предводи развој банкарског сектора и напредним финансијским решењима успешно одговара на диверсификоване потребе грађана и привреде путем развијене пословне мреже и модерних дигиталних сервиса. Ширење пословања у све тржишне сегменте и нише, као и у област управљања инвестиционим фондовима, банка је заокружила покретањем Интеса фондације филантропске организације са циљем пружања системске подршке решавању социјалних и еколошких питања и креирању одрживог и инклузивног друштва.
Препоручујемо
НЕСТАШИЦА ГОРИВА У РУСИЈИ: Полиција чува пумпе, ситуација напета (ВИДЕО)
30. 06. 2026. у 10:37
НОВА НУКЛЕАРНА ЕРА СЛОВАЧКЕ: Пуштен у рад совјетски реактор који ради на руско гориво
29. 06. 2026. у 22:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)