ЗА БОЉУ САРАДЊУ КИНЕ И СРБИЈЕ: Делегација града Шао синг посетила Ћуприју

Зорица Глигоријевић

25. 04. 2024. у 18:59

Десеточлана привредно-политичка делегација из кинеског града Шао синг данас је боравила у Ћуприји.

ЗА БОЉУ САРАДЊУ КИНЕ И СРБИЈЕ: Делегација града Шао синг посетила Ћуприју

Фото:ТВ Поморавље

Танг Зигуи, директор Сталног комитета народног конгреса града Шао синг, који је предводио делегацију, рекао је да Србија и Кина имају добре билатералне односе, а Шао синг и Ћуприја наставиће досадашњу сарадњу, која би могла да се прошири и у области културе, спорте, образовања и туризма.

Председник СО Ћуприја Нинослав Ерић рекао је да је Шао синг био први град који је у Кини посетио 2015. године.

-Том приликом, обишао сам индустријску зону и један од највећих индустријских паркова у Шао сингу, и видео могућности развоја кинеског индустријског парка у Србији. Направили смо стратешки документ који је обухватио стратегију развоја кинеског индустријског парка у Ћуприји и модел по коме би Ћуприја градила највећу индустријску зону у овом делу Србије. Ћуприја данас поседује све оно што је тада било слово на папиру - највећу Индустријску зону у Поморављу са комплетном инфраструктуром неопходном за реализацију пројекта изградње кинеског индустијског парка – изјавио је Ерић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СВАКИ МУШКАРАЦ ДА ПРОЂЕ ВОЈНУ ОБУКУ НАТО држава се спрема за руски напад, циљ је војска од 500.000 људи

"СВАКИ МУШКАРАЦ ДА ПРОЂЕ ВОЈНУ ОБУКУ" НАТО држава се спрема за руски напад, циљ је војска од 500.000 људи

ПОЉСКИ премијер Доналд Туск најавио је да његова влада ради на плану за масовну војну обуку свих пунолетних мушкараца, као одговор на промене у безбедносној ситуацији у Европи.

08. 03. 2025. у 14:43

ТРЕБАЛО ЈЕ ЈА ДА ОДЕМ ПРЕ ЊЕГА: Ко је рођена сестра Саше Поповића? (ФОТО)

"ТРЕБАЛО ЈЕ ЈА ДА ОДЕМ ПРЕ ЊЕГА": Ко је рођена сестра Саше Поповића? (ФОТО)

САША Поповић, идејни творац и креативни директор Гранд продукције испраћен је данас на вечни починак. Рођена сестра Саше Поповића, иако у годинама и слабог здравља, дошла је на последњи испраћај брату, а на комеморацији је седела поред Сузане и њене деце.

06. 03. 2025. у 16:45

Коментари (0)

ТЕШКО ЈЕ ПОБЕДИТИ МЕ: Пољска тенисерка убедљивом победом почела одбрану титуле на Индијан Велсу