ЕПС ЋЕ ИМАТИ МНОГО ВЕЋУ САМОСТАЛНОСТ Председник Вучић - И даље се залажем за ископавање литијума

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић изјавио је вечерас да је за реформу у енергетском сектору, која се спроводи, потребна подршка целе државе.

ЕПС ЋЕ ИМАТИ МНОГО ВЕЋУ САМОСТАЛНОСТ Председник Вучић - И даље се залажем за ископавање литијума

Фото: Принтскрин/РТС

- Ми смо успели да урадимо много храбрих ствари и направили смо кључне реформе и 2014, али и данас их радимо. И ово што радимо у енергетском сектору је много тешко, зато је потребна подршка државе - рекао је Вучић на РТС.

Он је, говорећи о ЕПС-у, рекао да се разговара са Ристадом из Норвешке, додајући да се годину дана ради на томе да се покаже да се политика више неће мешати ни на који начин.

- Имаћете Надзорни одбор који ће да има значајне дужности и функције, који више неће бити биран тако што ће влада да доноси одлуку, већ ће имати много већу самосталност - истакао је Вучић.

На питање да ли ће држава и даље издвајати новац за ЕПС и Србијагас, те да је до сада издвојила више од две милијарде евра, Вучић је казао да је и више од тог новца издвојено.

- Али шта смо могли да урадимо, која то држава није урадила? - рекао је Вучић. Упитан да ли је реструктурирање ЕПС могло да се деси раније, одговорио је да је све могло раније.

- Као да ме питате да ли смо могли раније да изградимо Национални стадион? Могли смо, као и киничке центре, али морали смо да изведемо фискалну конслидацију - навео је Вучић.

Он је пренео став Мисије ММФ-а о српским финансијама.

- Данас је ММФ саопштио да су српске јавне финансије стабилне, Србија је наставила да расте, упркос свим изазовима, а јавни дуг је у потпуносит под контролом - пренео је Вучић из саопштења ММФ-а.

На констатацију новинара да је бивши министар Душан Вујовић рекао за њега да има “меко срце” и да брине о радницима, те да су се управо разишли код случаја трансформације ЕПС-а, Вучић је одговорио да има меко срце и према радницима и према синдикатима.

- Морате да водите рачуна, тамо раде неки људи који по киши снегу сваки дан излазе и морају да копају угаљ. Морам да поштујем те људе у Колубари, да видим како да им изађемо у сусрет, макар тим производним радницима, да нам не би једина функција у ЕПС остала трговина електричном енергијом - навео је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (198)

УЖАС: Српски фудбалер изгубио живот