СВЕ О ЦЕНАМА РОМИНГА: "Папрен" позив са плаже
ОПЕРАТЕРИ у Србији већ задовољно трљају руке, јер се туристичка сезона враћа на ону од пре пандемије.
Осим ако летују на црногорском, албанском или приморју у Босни и Херцеговини, гости из Србије требало би да се спреме за "папрене" цене мобилних услуга, током боравка у омиљеним летовалиштима широм света. У земљама Западног Балкана, услуге у ромингу су "као код куће", у Грчкој од прошлог јула снижене, цене на осталим дестинацијама зависе од зоне којој припадају, па је минут од 60 до 360, а поруке од 30 до 50 динара.
Прошлог лета мобилни оператери значајно су спустили цене роминга у Грчкој - од 60 до 99 одсто. Пре неколико дана током разговора министара туризма Србије и Грчке Татјане Матић и Василиса Кикиљаса разматрано је ново спуштање цене роминга, али засада је одлазни минут од 19,06 до 49,9 динара. Мегабајт интернета у ромингу кошта око динар, а слање поруке око четири динара.
- Што се осталих земаља тиче, осим локације на цену мобилних услуга у ромингу утиче и тип пакета и услуге - постпејд, припејд, контрола трошкова - кажу мобилни оператери. - Најпопуларније дестинације за туристе из Србије су Црна Гора, БиХ, Северна Македонија и Албанија, које припадају нултој зони.
Људи одавде одлазе и на плаже Хрватске, Бугарске, Турске, Тиниса, Египта, а све чешће Дубаија или Танзаније. Својим корисницима препоручујемо да се пре одласка на пут информишу и о повољним роминг додацима.
Позив из Хрватске и Бугарске углавном кошта око 100, поруке 24 до 30, док су из Турске и Шпаније одлазни минути око 150 динара. За госте у Уједињеним Арапским Емиратима минут разговора кошта од 200 до 360, СМС око 50 динара, слично као и у Египту. У осталим земљама, осим Западног Балкана и Грчкој, један мегабајт интернета у ромингу кошта од 600 до 2.500 динара.
ПАКЕТИ
СВИ провајдери нуде и постпејд роминг додатке, који се много више исплате онима који су сигурно да ће користити услуге телефиније у иностранству. У зависности од броја минута, понуде које обухвата и локације, крећу се већ од 400 до 4.000 динара.
Препоручујемо
ДА ЛИ ЈЕ СТРАХ ОД МАЈМУНСКИХ БОГИЊА ОПРАВДАН? Светски стручњаци решили дилему
25. 05. 2022. у 17:29
МАКРОН СВЕ ИЗНЕНАДИО: Ево шта каже о преговорима са Путином
ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон рекао је да не искључује могућност преговора са руским председником Владимиром Путином „када контекст дозвољава“.
17. 11. 2024. у 21:03
ШТА ЈЕ АТАЦМС КОЈИМ ЋЕ УКРАЈИНА УДАРИТИ НА РУСИЈУ? Америчка ракета има домет 300 км, користи се за гађање ових циљева
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Џозефа Бајдена укинула је данас ограничења која су досад Украјини блокирала употребу америчког оружја за нападе дубоко на руску територију.
17. 11. 2024. у 19:48
"ТЕРАЛИ СУ МЕ ДА РАДИМ ЈУТАРЊИ ПРОГРАМ, НАСИЛНО - ПО КАЗНИ": Оливера Ковачевић о каријери на РТС-у
ВОДИТЕЉКА Оливера Ковачевић је о својим почецима, изазовима у послу, о томе зашто понекад пожели да буде викиншка ратница, као и о свему што јој даје снагу и инспирацију.
17. 11. 2024. у 09:28
Коментари (0)