"ОТИШАО ЈЕ ДИВНИ, СМИРЕНИ БРАЦА": Томислав Николић се опростио од Братислава Петковића

У 73. ГОДИНИ у Београду синоћ је преминуо позоришни режисер, драматург и некадашњи министар културе у влади Републике Србије, Братислав Браца Петковић.

ОТИШАО ЈЕ ДИВНИ, СМИРЕНИ БРАЦА: Томислав Николић се опростио од Братислава Петковића

Фото: Танјуг/Сава Радовановић

Тужним поводом огласио се и политичар Томислав Николић.

- Отишао је дивни, смирени Браца Петковић. Врстан историчар, писац, режисер. Најбољи познавалац Београда и његових познатих људи. Један од првих чланова Српске напредне странке, пријатељ са којим сам се разумевао погледом - навео је Николић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.

08. 06. 2026. у 09:25

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ИСО стандарди нису само „сертификат на зиду“: Одржан стручни скуп о синергији управљања и интерне ревизије