ПРОВЕРАВАЊЕ количине антитела у организму првобитно је било мерило колико је особа заштићена од корона вируса.
Повезане вести
ДОБРЕ ВЕСТИ ИЗ САД: Развијен коктел антитела који штити од Ковида 19
РЕЗУЛТАТИ клиничког испитивања показују да моноклонски коктел антитела који је развио произвођач лекова Регенерон пружа снажну заштиту против ковид-19 када се даје људима који живе с неким ко је заражен корона вирусом.
12. 04. 2021. у 23:37
НЕМАЈУ АНТИТЕЛА, А ИМАЈУ ИМУНИТЕТ? Докторка Гњатовић даје одговор на питање да ли је ово могуће
ДР Марија Гњатовић из Института за примену нуклеарне енергије каже да већина вакцина јако добро делује у популацији радно способног становништва - до 65. године.
10. 04. 2021. у 22:08
ИМУНОЛОГ КАМЕНОВ ОБЈАШЊАВА ШТА НАС ШТИТИ: "Антитела нису једино што је важно у борби са вирусом"
ДА ли су антитела најбитнија у борби организма против вируса и колико дуго нас штите - то су питања која од појаве вакцине поставља цео свет.
07. 04. 2021. у 21:18 >> 21:58
БРОЈ АНТИТЕЛА И ДАЉЕ ПРЕКО 3.200: Годину дана након вакцинације Спутњиком Ве и даље постоји заштита против Ковида 19
ДИРЕКТОР Научног истраживачког центра за микробиологију и епидемиологију „Гамалеја“ Александар Гинцбург саопштио је да је тачно годину дана након примања вакцине „Спутњик Ве“ (Спутник В) урадио тест на антитела који је показао да је број антитела и даље висок, заштита против ковида 19 постоји и засад није потребно да се поново вакцинише.
01. 04. 2021. у 20:13
ШТА АКО НЕМАТЕ АНТИТЕЛА? Др Беговић открила шта нас још штити од инфекције короном
ОД кад је почела имунизација против короне у Србији, непрестано се говори о антителима - колико их која вакцина ствара, колико брзо, треба ли проверавати ниво антитела након примљене вакцине... Одговор на ово питање, које нас све занима, дала је директорка директорка Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство др Јелена Беговић.
28. 03. 2021. у 10:56
Најновије из рубрике
ГРАЂЕВИНСКИ ИНЖЕЊЕР ЗА НОВУ С: Проблем са надстрешницом је настао пре 60 година и због неопрезности архитекте (ВИДЕО)
ГРАЂЕВИНСКИ инжењер Зоран Ђорђевић на Новој С ТВ објаснио је да је проблем са надстрешницом на Железничкој станици у Новом саду настао пре 60 година.
05. 11. 2024. у 16:06
ПРОВЕЈАВАЋЕ СНЕГ ЗА ВИКЕНД, ТЕМПЕРАТУРА У ПАДУ: Пали се метеоаларм - опрез због две појаве
У НАРЕДНИМ данима очекују нас хладна јутра, местимично уз мраз и маглу, наводи се у најновијој прогнози Републичког хидрометеоролошког завода (РХМЗ).
05. 11. 2024. у 15:56
ГУШИ СЕ ДОБРА, А СТИМУЛИШЕ ЛОША КЊИЖЕВНОСТ: Библиотекари добили подршку Међународне федерације, али и многих писаца
Међународна федерација библиотечких удружења и институција (ИФЛА) подржала је јавне библиотеке у Србији у захтеву да се ослободе плаћања тарифе на позајмљене публикације. Ову тарифу у износу од 15 динара библиотеке би требало да плаћају од 1. јануара следеће године, што је прописано Законом о ауторским и сродним правима. Такав новчани намет оне не би могле да издрже, па библиотекари упозоравају да би многе од њих морале да се затворе.
05. 11. 2024. у 12:57
ВУЈОВИЋ: Министарство заштите животне средине спремно да одустане од капиталног пројекта проширења и модернизације депоније „Дубоко“
МИНИСТАРСТВО заштите животне средине спремно је да одустане од капиталног пројекта проширења и модернизације регионалне депоније „Дубоко“ у Ужицу, након што је та локална самоуправа одлучила да затвори депонију, изјавила је потпредседница Владе и министарка заштите животне средине Ирена Вујовић.
05. 11. 2024. у 09:48
Коментари (0)