ОД ДАНАС МОЖЕТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИШЕТЕ И БЕЗ ПРИЈАВЕ: У Србији цепиво примило и 39.000 странаца

ОД ДАНАС почиње нови вид вакцинисања грађана. Поред пријављивања путем портала еУправе и контакт-центра, све локалне самоуправе почињу да организују слободне пунктове где грађани могу да дођу без пријаве, рекао је директор Владине Канцеларије за еУправу Михаило Јовановић.

ОД ДАНАС МОЖЕТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИШЕТЕ И БЕЗ ПРИЈАВЕ: У Србији цепиво примило и 39.000 странаца

Фото Танјуг

Михаило Јовановић је, гостујући у Дневнику РТС-а, рекао да ће вакцинација на пунктовима без пријављивања зависити од локалних самоуправа и позвао их је да на прави начин обавесте грађане на који начин ће се то спроводити.

Додао је да ће ти пунктови бити углавном при домовима здравља, али и да ће бити много мобилних екипа.

Јовановић је прецизирао да на великим масовним пунктовима неће бити могућа вакцинација без пријављивања да се не би стварале гужве.

На пунктовима где ће грађани долазити без пријаве на располагању ће бити вакцине "Синофарм" и "Астра-Зенека" јер су најлакше за манипулацију и омогућавају одлазак екипа на терен, додао је.

Михаило Јовановић истиче да се на тај начин позивају сви грађани да се вакцинишу.

Како је истакао, виде се ефекти вакцинације и то се мери на нивоу сваке локалне самоуправе. У оним местима где је вакцинација ишла боље и где су локалне самоуправе биле активније, виде си бољи резултати у борби против короне, рекао је директор Канцеларије за еУправу.

- Сада убацујемо у пету брзину и имамо амбицију да до краја месеца извршимо још 500.000 вакцинација - навео је Јовановић.

Сматра да је битно да се локалне самоуправе жестоко укључе у акцију вакцинације.

Каже и да грађани и даље у највећем броју желе било коју вакцину која је одобрена и да је то прави избор.

- Не треба делити вакцине. Битно је да се што пре вакцинишемо - поручио је.

Говорећи о вакцинацији странаца у Србији, Јовановић је рекао да је до сада вакцинисано њих 39.000.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.

09. 06. 2026. у 12:21

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (1)

СРАМ ВАС БИЛО! Фудбалери Швајцарске Џака и Родригез провоцирали - показивали албанског орла пред Мундијал