ЗАВРШЕНА СЕДНИЦА КРИЗНОГ ШТАБА: Данас одлука о мерама за викенд (ФОТО)
СЕДНИЦА Кризног штаба за борбу против вируса корона управо је почела.
Фото: Ј.Л.
Седници присуствују доктори Предраг Кон, Бранислав Тидоровић, Горан Стевановић, и Срђа Јанковић.
На данашњој седници је и министар здравља Златибор Лончар, премијерка Ана Брнабић и директорка Института јавног здравља "Др Милан Јовановић Батут" Верица Јовановић.
Данас ће бити донета одлука о мерама које ће важити у викенду пред нама.
Број новозаражених вирусом корона повећава се сваким даном, у последњих неколико дана тај број је прешао 4.500, те се очекује да ће на седници бити пооштрене постојеће мере.
То је на неки начин најавила премијерка Ана Брнабић која је рекла да ће сигурно бити нових мера за викенд и да ће се инсистирати да се сви концерти откажу.
Епидемиолог и члан медицинског дела Кризног штаба Предраг Кон тражи да се све затвори минимум на недељу дана, јер у супротном здравствени систем неће издржати.
Током прошлог викенда од суботе у 12 сати затворену су сви објекти осим продавница прехрамбене робе, бензинске пумпе и апотеке. Од понедељка све је враћено у редован режим рада.
Од понедељка су све средњошколци прешли на онлајн наставу, те се очекује да Кризни штаб да даље смернице да ли ће ђаци наставити да прате наставу од куће или ће се вратити на стари комбиновани режим- недељу дана од куће, недељу дана у школи.
Ковид болнице су поново пуне, а лекари који у њима раде траже хитно увођење нових мера и ригорозније контроле постојећих.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)