ПОЧИЊЕ СА РАДОМ У 11 ЧАСОВА: На Београдском сајму од данас вакцинација и у хали 3

ВАКЦИНАЦИЈА против корона вируса настављена је и данас на Београдском сајму где ће се, од 11 сати, имунизација вршити и у хали 3.

ПОЧИЊЕ СА РАДОМ У 11 ЧАСОВА: На Београдском сајму од данас вакцинација и у хали 3

Фото: Град Београд

-Град Београд је припремио нови пункт за вакцинацију суграђана- рекао је јутрос заменик градоначелника Горан Весић и додао да је капацитет хале 3 већи него капацитет хале 11, где се вакцинација већ врши.

Весић је најавио да ће вакцинација у хали 3 почети у 11 сати.

-На Београдском сајму, када ова два пункта буду заједнички радила, а то је данас у 11 сати, моћи ћемо да вакцинишемо већ у овом дану око 8.000 грађана. Очекујемо да ћемо капацитете повећавати у наредним данима, како би се вакцинисали сви Београђани - рекао је Весић.

Подсетио је да у свих 17 београдских општина раде кол центри путем којих суграђани старији од 65 година могу добити помоћ око пријаве за вакцинацију и превоза до места где се имунизација врши.

-Чињеница да је највише вакцинисано здравствених радника и пензионера говори о томе да су приоритетне групе најзаступљеније када су у питању људи који су вакцинисани, а податак од 48,5 одсто мушкараца и 51,5 одсто жена говори да пратимо и полну структуру становништва - рекао је Весић.

Додао је да није задовољан тиме што Београд није међу првих пет градова, када је у питању проценат становништва који се вакцинисао.

-Најтеже је тај проценат постићи у Београду, обзиром на то да Београд има највише становника, али потрудићемо се да у наредним данима, отварањем нових пунктова, уз повећање капацитета наших домова здравља који од јуче раде у две смене и вакцинишу грађане, повећамо тај проценат - додао је Весић.

Још једном је позвао све да се вакцинишу јер је, истиче, вакцина једини начин да изађемо на крај са епидемијом и вратимо се нормалном животу.

-Што се пре вакцинишемо, пре ћемо се вратити животу као пре марта прошле године - поручио је Весић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

МАЊЕ ПАПИРА, ВИШЕ ЕЛЕКТРОНСКИХ УСЛУГА: Резултати пројекта „еУправа за све“