„СИТУАЦИЈА ТЕШКА, АЛИ НЕ И ДРАМАТИЧНА“ Премијерка Брнабић: Ево када се очекује пад броја новозаражених
ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација у Србији тренутно је врло комплексна пошто и даље бележимо велики број новозаражених, изјавила је данас премијерка Ана Брнабић и додала да је важно да, ипак, тај број не расте драматично већ се одржава на одређеном нивоу.
Фото: Танјуг/Сава Радовановић
Надамо се да ће уколико будемо наставили да се придржавамо мера наредних дана или недељу дана тај број кренути да пада, рекла је Брнабић на онлајн конференцији у организацији Америчке привредне коморе у Србији (АмЋам) поводом представљања резултата годишњег истраживања.
Навела је да се борба са корона вирусом и последицама које оставља наставља и додала да ће тако бити и у првој половини наредне године.
Очекујемо да ће и у првој половини 2021. бити наставка борбе и са вирусом и последицама и за економију и за привреду, рекла је Брнабић.
Она је захвалила представницима АмЋама, односно компанијама што су задржали запослене и својим активностима помогли привреди у Србији и здравственом систему, али и другим институцијама.
Указала је да се велики део онога што је показало њихово истраживање поклапа са зацртаним приоритетима владе.
Брнабић је додала да се настојало у томе да се ситуација изазвана пандемијом држи под контролом и да не дође пре свега до великог пада запослености, али и да се сачува здравствени систем.
-Данас са великом сигурношћу могу да кажем да ће Србија ову годину завршити са најбољим реузултатима у Европи и са најмањим падом, од минус један одсто БДП можда и нешто мање, али и да ћемо захваљујући свим мерама моћи то да надокнадимо 2021. и да идемо 2022. у брзи раст - рекла је премијерка.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
МИЛОШ ВУЧЕВИЋ ПОЗИТИВАН НА КОРОНУ: Ево шта је поручио градоначелник Новог Сада
08. 12. 2020. у 14:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)