"КОВИД 19 НИЈЕ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА!": Кисић Тепавчевић оштро одговорила водитељу
ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација у Србији је све тежа из дана у дан, а др Дарија Кисић Тепавчевић се осврнула на јучерашњи дан и велике гужве поводом црног петка.
Фото: Принтскрин
Министарка за рад и социјална питања, била је гост јутарњем програму на ТВ Првој, где је објаснила каква је ситуација у домовима за старе и установама.
А на питање имамо ли разлога да стрепимо, какав нас дан очекује, министарка је имала оштар одговор:
- Ковид-19 није временска прогноза. Ситуација је таква кава јесте, од почетка пандемије детектујемо највећи број заражених, хоспитализованих и смртних случајева. На респитаторима је више од 250 са потенцијалом смртног исхода. Ако гледамо број хоспитализованих и оних који су отпуштени из болнице имамо плус 300 пацијената. Сваки дан нам треба 300 кревета. Чињеница је да тестирано највећи број људи, али то говори да је ситуација озбиљна.
Кисић Тепавчевић прокоментарисача је и црни петак, као и огромне гужве у тржним центрима.
- Слике које смо видели, мене су лично растужиле. Уколико се маске носе на исправан начин то је значајан вид превенције. Не носи се маска због контроле, већ због сопственог здравља - прокоментарисала је.
- Очигледно је да ће се одразити на епидемиолошку ситуацију. Ако се већи део становништва буде придржавао мера, за 10-ак дана можемо да очекујемо резултате - напоменула је - истакла је Кисић Тепавчевић.
Препоручујемо
КАДА ЋЕ ПАСТИ БРОЈ ОБОЛЕЛИХ У СРБИЈИ? Кон - то је већ требало да се деси, али није!
27. 11. 2020. у 16:38
ЦРНИ РЕКОРД И У КРАЉЕВУ: 201 новозаражени, гужве у редовима за тестирање
27. 11. 2020. у 16:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (1)