МЛАДИЋА ПРЕГЛЕДАЛА НЕУРОЛОГ ИЗ БЕОГРАДА: Генералу није ништа боље
ДОКТОРКА неуролог из Београда прегледала је недавно генерала Ратка Младића у затворској болници у Схевенингену.
Foto: Tanjug/AP Photo/Peter Dejong
Она због недостатка адекватне апаратуре није могла да уради потпуни дијагностички преглед, већ више кроз разговор и увид у извештаје тамошњих лекара. Њен извештај са мишљењем и препорукама лечења генерала ових дана би требао да буде послат суду у Хагу, пошто се лоше стање Младића не мења.
Иако, и поред терапија које му дају у Холандији већ месецима нема никаквих назнака било каквог бољитка, председница хашког суда Грасијела Сантана одбија да Младића пусти у Србију на болничко лечење уз све потребне мере безбедности. Он још од почетка априла није у својој затворској соби, јер су му због тешке болести непрекидно потребни дугачији услови и туђа нега.
Генерал Младић и даље не може без помоћи других и све време је у болничком кревету. Како нам каже његов син Дарко Младић, сутуација му је непромењена. Чују се телефоном свакодневно, мада буде и дана када се генерал не јавља, јер од исцрпљености и малаксалости више спава и тешко прича, па тада није у стању ни да их зове.
Породица и даље не прима редовно најновије лекарске извештаје, па о неким његовим здравственим проблемима сазнаје са великим закашњењем, најчешће када они озбиљно ескалирају.
Генерала Младића највише муче кардиолошки и неуролошки проблеми, а последњих годину дана и бубрези, што је последица погрешног лечења. Терапија му је промењена тек после више апела породице, када замало није преминуо након престанка рада бубрега. Стање му је тада стабилизовано у цивилној болници, али су последице по рад бубрега остале.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ТЕШКА БОРБА ЗА ЖИВОТ НАШЕГ СЛАВНОГ МУЗИЧАРА: "Рак ми гризе кости, проширио се на цело тело, молим вас - помозите да преживим"
"МОЛИМ вас, вратите ми ону доброту коју сам годинама делио са вама, донирајте одмах и помозите ми да преживим."
20. 06. 2026. у 16:23
Коментари (0)