СТВОРИЛИ СЛУЖБУ КОЈА И ДАНАС БРИНЕ О СРБИМА: Вулин положио венце на спомен-обележја Крцуну и Лазаревићу
ПОТПРЕДСЕДНИК Владе Александар Вулин положио је венце на спомен-обележја народним херојима и некадашњим високим српским функционерима Слободану Пенезићу Крцуну и Светолику Лазаревићу. Крцун и Лазаревић су, на данашњи дан пре 60 година, настрадали у саобраћајној несрећи на Ибарској магистрали, код места Шопић.
Влада Србије
Вулин је поручио да је Србија поносна на своје борце за слободу, указавши и на то да Срби нису мењали страну 1944. године, већ су се својим животима, као нико други у Европи, борили против Немачке и њених савезника.
- Слободан Пенезић Крцун и Светолик Лазаревић створили су службу која и данас пресудно утиче на очување безбедности Србије и Срба, где год да живе. Наша захвалност за њихово дело није умањена протоком времена или идеологије. Све се мења, служба остаје - поручио је Вулин.
Слободан Пенезић Крцун (1918 - 1964) био је учесник Народноослободилачке борбе и народни херој. Оснивач је и први начелник Одељења за заштиту народа (ОЗНА) за Србију, а затим министар полиције НР Србије. У моменту погибије обављао је функцију председника Извршног већа Скупштине СР Србије.
Фото Архива
Светолик Лазаревић (1910 - 1964) био је учесник Народноослободилачке борбе, правник, пуковник у пнезији и друштвено-политички радник СР Србије. Био је начелник ОЗНА за Београд и председник Врховног суда Србије.
Обојица су, један поред другог, сахрањени у Алеји народних хероја на Новом гробљу, у Београду.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу
АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.
16. 07. 2026. у 14:34
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)