ДИНГ: Фабрика Меи Та ради са локалним становништвом у Баричу, уложено до сада 300 милиона евра

Промо

19. 06. 2024. у 12:00

ДИРЕКТОР фабрике Меи Та Еуропе у Баричу Елверлоцк Динг изјавио је данас да је та компанија током осмогодишњег пословања у нашој земљи достигла приход од близу 200 милиона евра, а да су до сада у Србији уложили 300 милиона евра.

ДИНГ: Фабрика Меи Та ради са локалним становништвом у Баричу, уложено до сада 300 милиона евра

FOTO TANJUG/ JADRANKA ILIĆ

У фабрици у којој се производе делови за аутомобиле, делови мотора и општи индустријски делови ради око 3.000 радника, а Динг наглашава да већину чине локални мештани. "Један од наших главних циљева јесте рад са локалним становништвом.

Велики део запослених чине жене, јер радимо са најнапреднијом технологијом чиме смањујемо оптерећење радионица, како би жене имале једнаку прилику да раде са нама", рекао је Динг за Танјуг.

Истиче да компанија поштује постојеће европске стандарде када је у питању заштита животне средине, као и да су власти у Србији упознати са тим. Динг додаје да је фабрика ове године отпочела програм подршке развоја локалне заједнице.

- Ове године одвојили смо део нашег буџета за подршку локалној основној школи у Баричу. Један део смо уложили у одбојкашко игралиште у основној школи, као и у систем за аутоматизовано централно школско звоно. На овај начин желимо да растемо са локалном заједницом - рекао је Динг.

Тим лидер у одсеку контроле квалитета у језгровници Петар Петровић каже да он готово седам година ради у овој фабрици.

- Наш посао јесте контролисање и производња самог производа. Све што укључује основни процес јесте у нашој надлежности - казао је Петровић.

Према његовим речима, нови запослени пролази основну обуку у сектору људских ресурса, а детаљнију са оператерима и тим лидерима, што омогућава рад и људима без искуства. Петровић додаје да компанија посвећује доста пажње безбедности на раду.

- У ливници нам је безбедност приоритет. Носимо шлем, чепиће за уши, рукавице и заштитне наочаре. Поред тога, имамо јасно означено место за кретање самих оператера због виљушкара и осталих превозних средстава - рекао је Петровић.

Компанија, како је навео, једном годишње организује породични дан за запослене, када се најмлађима приређују различите манифестације и доделе пакетића. Драгица Томић, као оператер на ЦНЦ машини, више од пет година ради у фабрици.

- Наш задатак је да обрађујемо одливке које добијамо из ливнице, након чега следи грубо прање, гравирање двд кода, заваривање малих компоненти, визуелна инспекција, грубо прање, финална инспекција и паковање - рекла је Томићева додавши да приликом доласка у компанију није имала потребна знања.

- Имали смо обуку која ми је много помогла - рекла је она. Истиче да је рад у фабрици аутоматизован што олакшава рад, као и да имају потребну заштитну опрему. Томићева наводи да компанија запосленима нуди превоз и топле оброке.

- Ја лично долазим сопственим аутомобилом, али за колеге који долазе из Лазаревца, Уба, околине Шапца и Београда организован је компанијски превоз. Такође, имамо топли оброк у фирми, који је обично кувани - казала је Томићева.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЛАДИЋИ РОЂЕНИ ОВЕ ГОДИНЕ ЋЕ ПРВИ У ВОЈСКУ: Генерал Мојсиловић открио све детаље о служењу војног рока

МЛАДИЋИ РОЂЕНИ ОВЕ ГОДИНЕ ЋЕ ПРВИ У ВОЈСКУ: Генерал Мојсиловић открио све детаље о служењу војног рока

НАЧЕЛНИК Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић рекао је у емисији "Таковска 10" да Србија касни са увођењем обавезне војне обавезе. Суштина је да се изгради одбрамбени капацитет Србије, сваки дан и сваку годину коју чекамо, губимо генерације младих војника, рекао је генерал Мојсиловић. У једној класи рачунамо до 20.000 војника-регрута, на годишњем нивоу, два и по месеца по пет хиљада њих у једној класи, односно циклусу, рекао је Мојсиловић уз напомену да ће прво бити регрутовани млађи војници, почев од 2006. годишта.

25. 09. 2024. у 22:01

Коментари (0)

Да ли знате шта су приватни дани на послу и која компанија нуди овај бенефит?