ПОЧЕЛИ РАДОВИ НА РЕКОНСТРУКЦИЈИ ХИТНЕ ПОМОЋИ Петровић: Овај пројекат је пример како наша политика ставља грађане на прво место (ФОТО)

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

16. 05. 2024. у 15:50

НА адреси Булевар Франше д'Епереа број 5, почели су радови на реконструкцији постојећег објекта али и на изградњи новог дела Хитне помоћи који ће пружити најсавременије услове за рад овог веома важног медицинског објекта у Београду.

ПОЧЕЛИ РАДОВИ НА РЕКОНСТРУКЦИЈИ ХИТНЕ ПОМОЋИ Петровић: Овај пројекат је пример како наша политика ставља грађане на прво место (ФОТО)

Фото: Градски секретар

Комплекс Завода за ургентну медицину, изграђен је 1957. године и до сада није доживео значајнија улагања. Састоји се од три зграде са припадајућим паркингом, укупне површине од 5,227 м2. Новим планом предвиђено је проширење капацитета и модернизација простора, са укупном бруто површином од око 11.000 м2.

- Модернизација Завода за Ургентну Медицину у Београду представља кључну инвестицију која ће значајно побољшати здравствену заштиту наших грађана. Овај пројекат је пример како наша политика "Београд сутра" ставља грађане на прво место, осигуравајући брз и ефикасан одговор у хитним ситуацијама и унапређујући квалитет живота кроз бољу и доступнију медицинску заштиту. Улагања у здравство данас јесу наша обавеза за стабилнији и сигурнији Београд сутра - изјавио је градски секретар за инвестиције, Лука Петровић.

Из Секретаријата за инвестиције града Београда кажу да ће пројекат бити подељен у три фазе. Прва фаза обухвата рушење постојећег Блока А и изградњу нове зграде са потребним садржајима и 33 гаражна места за санитетска возила. Друга фаза подразумева реконструкцију и доградњу Блока Б, као и изградњу нове надстрешнице са 10 паркинг места за санитетска возила. Финална фаза, Фаза 3, фокусира се на реконструкцију Блока Ц.

- Важна информација за све грађане је да пројекат изградње у три фазе, има за циљ неометано вршење свих до садашњих активности у Хитној помоћи. Планиране фазе ће осигурати континуитет рада и неометано излажење на терен за све запослене у Хитној медицинској служби, чиме ће се гарантовати брза и ефикасна реакција у свим хитним ситуацијама - додао је Петровић.

Када пројекат буде завршен, очекује се значајно повећање капацитета и простора за око 800 запослених, који ће радити у сменама, омогућавајући ефикаснији и удобнији рад. Осим тога, очекује се да ће након имплементације пројекта објекат Хитне помоћи остварити коначну уштеду енергије од 49% и уштеду примарне енергије од 16%.

Са уговореном вредношћу од 1.591.489.168,68 динара без ПДВ-а и роком извођења од 730 дана, овај пројекат представља кључни корак ка унапређењу медицинских услуга у нашој престоници.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
pogledaj sve

Коментари (0)

ОСТВАРИЛИ СМО ЦИЉ, ПОБЕДИЛИ СМО: Филип Петрушев задовољан после победе над Данцима