"ЈЕДАН БУБРЕГ ЈЕ МОРАО БИТИ ИЗВАЂЕН" Грујичићева о стању повређених у две трагедије: Једна девојчица и даље у тешком стању
МИНИСТАРКА здравља Даница Грујичић изјавила је данас, говорећи о стању повређених у прошлонедељним трагедијама, да је повређени младић из Младеновца који је био хоспитализован у КБЦ "Др Драгиша Мишовић" пребачен у Ургентни центар јер ће му можда бити неопходна дијализа.
Фото: И. К.
- Један бубрег му је, нажалост, морао бити извађен, а има и знаке попуштања другог бубрега. Друга два момка су још у шок-соби јер имају дренаже у грудној дупљи. Девојчици са повредом главе следи операција левог ока и вероватно вађење метка - рекла је Грујичићева гостујући на ТВ Пинк.
Додала је да ће се урадити и снимак крвних судова да се провери да ли је, како је рекла, дошло до комуникације између венског и артеријског система крви у глави и после тога дефинитивно одлучити шта јој је потребно.
Навела је да ће пацијент са тешком повредом грудног коша и кичме данас бити оперисан, да је јуче оперисана девојчица која је имала најтеже повреде трбуха и да је она за сада стабилно.
Према њеним речима, девојчица која је остала без шаке је добро и добро се бори, а младић који је имао повреде феморалних артерија је преведен на васкуларну хирургију.
Фото: Д. Миловановић
Стање ђака повређених у пуцњави у школи
Када је реч о ђацима из Основне школе "Владислав Рибникар", министарка је рекла да су наставница и девојчица јуче имале ортопедске операције и да су обе у стабилном стању.
- Три дечака, два из Тиршове и један из Ургентног центра, отишли су кући, а девојчица која је и раније била у тешком стању и сада је у тешком стању. Ученик са повредом вратне кичме потпуно је будан, почео је да значајно боље покреће леву руку и надамо се да ће се оток кичмене мождине, која није прекинута, полако поправити и да ће се опоравити - рекла је министарка.
Грујичићева је навела да је на Дечју клинику за неуропсихијатрију јуче примљено четворо деце од којих је двоје имало идеју да треба некога да убију, а двоје да убије себе, али су приметивши да са њима нешто није у реду дошли по стручну помоћ у ову здравствену установу и захтевали да буду хоспитализивани.
БОНУС ВИДЕО: Полиција одводи ученика који је пуцао у школи на Врачару
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РУСКИ ЕКСПЕРИМЕНТ: Деци одузели телефоне на осам сати - резултати су били ИЗНЕНАЂУЈУЋИ
08. 05. 2023. у 12:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)