ПРОДАЈА И ИЗДАВАЊЕ СТАНОВА И ПОСЛОВНИХ ПРОСТОРА У БЕОГРАДУ И НОВОМ САДУ: Да ли ће након вртоглавог раста цене некретнина коначно пасти?
НАКОН три године брзог раста цена током пандемије, чини се да ће тржиште некретнина доживети стагнацију. По свему судећи, месечна продаја полако пада. Грађевинска активност се у одређеним градовима или деловима града успорава, а инвеститори поново нуде одређене врсте попуста али и друге уступке како би привукли купце.
С обзиром на то да јер Народна банка Србије најавила да се очекује пооштравање услова за добијање кредита, многи предвиђају да тржишту некретнина у Србији прети стагнација. Но, да ли ће се то заиста десити, или ће се тренд куповине али и изнајмљивања станова и пословних простора како у Београду, тако и у унутрашњости, наставити?
Оно што би свима требало да буде јасно је да су тренутни трендови у области некретнина веома повезани. Посебно у Београду и Новом Саду. Наиме, због повећане потражње за становима и пословним просторима, цене истих су почеле да расту још током 2020. године, и очекује се да ће остати високе и током ове године, али и касније.
Убрзо након почетка пандемије, тржиште некретнина привремено је стагнирало, али је врло брзо доживело процват. Тренутно, упоређујући цене и потражњу, долазимо до тога да се запитамо како је уопште могуће да се и даље “грабе” станови у Београду који достижу милионске износе.
Да ли је на то утицао политички сукоб Украјине и Русије, и појава емиграната? Сасвим је сигурно да јесте.
Уколико се вратимо у прошлу годину, тачније, на почетак 2022., видећемо да су цене стамбеног, али и пословног простора расле из месеца у месец, посебно на локацијама које су атрактивне.
Данас, имамо ситуацију да на периферији главног града Србије просечна цена по метру квадратном износи више од 1.800 евра. Да, причамо о периферији. Јасно вам је да су цене више за чак 30 одсто у односу на децембар 2021. године.
Иако су многи мишљења да је овај тренд заступљен само у престоници, будите уверени да је исти случај и у другим градовима који се налазе у унутрашњости Србије.
Шта је утицало на раст цена у унутрашњости? Миграција становништа из великих градова на село, или бар у варошице. И томе је допринела пандемија коронавируса, јер су многи схватили да ће живот на селу, по свему судећи, постати привилегија.
Питање је, колико ће овај тренд трајати и да ли ће се уопште завршити?
Тачан и сигуран одговор на ово питање вам нико не може дати. Једина опипљива ствар везана за раст или стагнацију цена некретнина је тренутни износ истих.
С тим у вези, битно је имати доброг водича, који ће вам најбоље понуде, које су баш по вашој мери, изложити у само неколико секудни.
Ту на сцену ступа estitor.com.
Портал estitor.com вам неће понудити само некретнине које се налазе у Београду или Новом Саду, већ ће обухватити актуелну понуду некретнина у целој Србији.
Некретнине Београд Продаја станова Београд
Издавање станова Београд Продаја станова Нови Сад
Издавање станова Нови Сад Издавање станова Ниш
Пандемија коронавируса је убрзала дигитализацију у свим секторима, те тржиште некретнина није изузетак.
Због пандемије и конкурентног тржишта станова, дешавало се да су неки купци били на корак да купе или изнајме стан без да претходно уђу у исти. То вам се неће десити са порталом estitor.com, јер вас исти директно повезује са продавцима некретнина, са којима даље настављате разговоре и постижете договор.
Уколико сте у потрази за некретнином коју желите да купите или пак изнајмите, у складу са вашим већ постојећим буџетом, будите слободни и погледајте одличне и приступачне некретнине овде.
Продаја станова Ниш Продаја станова Крагујевац
Издавање станова Крагујевац Продаја станова Земун
Велика је вероватноћа да ћете у само неколико кликова доћи до онога за чиме трагате.
Желимо вам пуно успеха у потрази за некретнином која је баш по вашој мери.
ТАЧНО НА ОВОМ МЕСТУ БИ МОГАО ПОЧЕТИ ТРЕЋИ СВЕТСКИ РАТ: Путин га сматра својом територијом, НАТО трупе већ распоређене
ОВАЈ снегом прекривени гранични мост између две средњовековне тврђаве у делу Естоније где се говори руски, могао би бити место где ће започети трећи светски рат, пише Политико.
26. 12. 2024. у 08:55
ПОЈАВИЛА СЕ ШОК ТВРДЊА: "Руси су оборили авион у Казахстану, погледајте трагове експлозије на репу летелице"
АВИОН Азербејџан ерлајнса, који се 25. децембра срушио на путу за Русију, можда је оборен руском ракетом земља-ваздух, према извештајима руских медија који нису наклоњени Кремљу и руском председнику Владимиру Путину.
26. 12. 2024. у 07:44
А ПОСЛЕДИЦЕ? Кина гради највећу хидроелектрану на свету - иселиће милионе људи, "кешираће" невероватне 35 милијарде долара
ПРОИЗВОДИЋЕ троструко више од 88.2 милијарде kWh, колики је пројектовани капацитет тренутно највеће хидроелектране на свету - "Три кланца" у централној Кини.
26. 12. 2024. у 14:37
Коментари (0)