КОСА МИ ЈЕ ГОРЕЛА, А ГЕЛЕР ПОГОДИО ЛЕВО РАМЕ: Нишлијка Драгана Ристић задобила повреде после терористичког напада у Истанбулу 13. новембра

Ј. ЋОСИН

22. 11. 2022. у 08:11

ОСЕТИЛА сам страшну врелину и потом сам панично улетела у радњу, нисам ни видела да ми раме крвари. У Истанбул сам отишла са неколико другарица.

КОСА МИ ЈЕ ГОРЕЛА, А ГЕЛЕР ПОГОДИО ЛЕВО РАМЕ: Нишлијка Драгана Ристић задобила повреде после терористичког напада у Истанбулу 13. новембра

Хитна помоћ спасавала повређене, Фото АП

Тај дан нам је био резервисан за шопинг. У једној радњи смо купиле неке ствари, а пошто сам прва завршила, изашла сам испред и села на жардињеру да их сачекам. Одједном сам чула детонацију и осетила ту врелину. Нисам могла да схватим шта се дешава. Људи су почели панично да трче, па сам схватила да смо у некој опасности, али нисам знала да ли је бомба или је неко пуцао. Тако сам, у паници, утрчала у радњу. Видела сам да ми гори коса, а рану на рамену приметили су тек радници у радњи и моје пријатељице.

Овако се Драгана Ристић (37), из Ниша, која је рањена у терористичком нападу, 13. новембра, на Тргу Таксим у центру Истанбула, сећа овог драматичног догађаја у којем је убијено шест особа, а 81 повређена. Драгана је, како нам је испричала, у болници у Турској била шест дана. У Ниш је дошла у суботу, како каже, срећна што се по њу све добро завршило и да напокон може да загрли своје троје мале деце.

- Схватила сам да ми гори коса и скинула сам гардеробу са себе, да се и она не би запалила. Так тада су пријатељице и радници видели да ми је раме повређено, притрачали су и прислонили ми комад гардеробе на рану. Ни бол нисам осетила у први мах. Нико није био свестан шта се заправо дешава, напољу се чуло запомагање. Так касније сам схватила да је вероватно испод жардињере на којој сам седела била постављена бомба - прича Драгана, за "Новости", једва налазећи снагу да говори јер ће је, каже, слике које је видела тога дана пратити још дуго.

Каже да се прилично опоравила од ране од гелера, који јој се зарио у лево раме са леђне стране. Хитно је оперисана.

- У радњи је био још један повређени коме су радници притекли у помоћ. Чекали смо да дође Хитна помоћ, али то је било тако страшно стање у првих пола сата, да нисмо смели ни да изађемо испред. Свашта нам је пролазило кроз главу, али нисмо имали куд. Држала сам рану која је крварила, другарице моје такође, а онда је дошла полиција. Превезли су ме у болницу и хвала драгом Богу све се добро завршило по мене, али нажалост, много је људи страдало и много је повређених. Према информацијама које имам, сви повређени су држављани Турске сем мене.

Фото АП

Током боравка у болници посећивали су је, како каже, супруг и рођаци, што јој је дало снагу да преброди стрес. Били су уз њу, долазили и одлазили, а искрено и пријатељски било јој је наклоњео и особље турске болнице које је учинило све да се она осећа сигурно и безбрижно. Драгана каже да јој је у тим тешким тренуцима огромна помоћ стизала од конзулата Србије у Истанбулу и Министарства спољних послова, а у сусрет јој је изашао и наш национални авио-превозник који је обезбедио место у авиону и ВИП улаз на аеродром како би избегла гужву.

- Смештена сам у најбољу могућу болницу и добила сам најбољу могућу негу. Гелер је остао у телу, па су га лекари извадил и санирали рану неком најновијом методом. Рука ми је сада фиксирана пошто имам и прелом, морам строго да мирујем неко време. Потом следи рехабилитација. Захвалност дугујем и нашем конзулу Ивани Пејовић, која је била уз мене све време и показала да је велики човек пре свега, али и професоналац. Желим, такође, да се захвалим министру спољних послова Ивици Дачићу јер ми је био подршка током читавог боравка тамо. МСП ми је ставло на располагање све што ми је потребно, што ми је у том тренутку значило - прича нам Драгана.

Наглашава да је турски народ учинио све да се, упркос терористичког напада и повреда, Истанбула сећа, ипак, само по дивним тренуцима.

ЗАХВАЛНА ДАЧИЋУ И КОНЗУЛКИ

СМЕШТЕНА сам у најбољу могућу болницу и добила сам најбољу негу. Гелер ми је био у телу. Лекари су га извадили и санирали рану. Рука ми је сада фиксирана јер имам и прелом, морам строго да мирујем. Потом следи рехабилитација. Захвалност дугујем и нашем конзулу Ивани Пејовић која је била уз мене све време и показала да је велики човек пре свега, али и професоналац. Желим, такође, да се захвалим министру спољних послова Ивици Дачићу који ми је био подршка током читавог боравка тамо. МСП ми је ставило на располагање све што ми је потребно, што ми је у том тренутку значило - прича нам Драгана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.

15. 12. 2024. у 13:55

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије немогућа мисија у квалификацијама за Светско првенство?

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.

14. 12. 2024. у 13:16

Коментари (0)

ДВАДЕСЕТ ГРАДОВА ОБОГАЋЕНО УРБАНИМ ВРТОВИМА У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА : „Никло као ја“