СЕВЕРНА КОРЕЈА ИСПАЛИЛА ДВЕ НОВЕ РАКЕТЕ: Јужна Кореја процењује лансирање

СЕВЕРНА Кореја је данас испалила, како се чини, две крстареће ракете у море код своје источне обале, саопштио је Здружени штаб јужнокорејских оружаних снага.

СЕВЕРНА КОРЕЈА ИСПАЛИЛА ДВЕ НОВЕ РАКЕТЕ: Јужна Кореја процењује лансирање

Илустрација / Фото АП

Јужнокорејска војска процењује лансирање како би утврдила природу пројектила, наводи се у саопштењу штаба, а преноси агенција Ројтерс.

Такво лансирање би било севернокорејско пето ракетно тестирање у овој години, након што је севернокорејски лидер Ким Џонг Ун обећао да ће ојачати војску најсавременијом технологијом у тренутку када су застали преговори са Јужном Корејом и Сједињеним Државама.

Ли Санг-Мин, војни експерт на Корејском институту за одбрамбене анализе, каже да је циљ овомесечних ракетних тестова била изградња геополитичких тензија и да би можда могли натерати америчку администрацију да смисли нову стратегију према севернокорејском лидеру Ким Џонг Уну.

- Крстареће ракете су спорије од балистичких ракета и сматрају се мање претњом, али погађају циљеве са великом прецизношћу, што је нешто што ће Северна Кореја наставити да развија - изјавио је Ли.

Севернокорејска лансирања крстарећих ракета нису забрањена у складу са санкцијама Уједињених нација наметнутим Пјонгјангу, који је, како наводи Ројтерс, у више наврата пркосио међународној осуди спроводећи тестирања балистичких ракета, од којих је последње изведено 17. јануара.

БОНУС ВИДЕО:

РУСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ „КАМОВ-32“ СТИЖУ У СРБИЈУ: Најбоља машина за гашење пожара

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову