МИНИСТАР РУЖИЋ О КАМПАЊИ ПРОТИВ ХИМНЕ: У Немачкој бошњачка деца Дан школе обележавају са немачким државним симболима
ГРАЂАНИ Србије, без обзира на националну припадност, уживају једнака права и основно је да као грађани те исте државе поштујемо њене основне симболе – заставу, химну и грб, рекао је министар образовања Бранко Ружић након негодовања Бошњачког националног већа због интонирања државне химне на почетку школске године.
- Да ли је то толико тешко учинити било ком појединцу у овој земљи у којој живимо, радимо, образујемо се, радујемо се? Посебно уколико та иста држава узвраћа боље него многе земље у свету и буде хваљена у међународним институцијама за исто. Посебно уколико та иста држава обезбеђује законе у свим областима како би сви припадници националних мањина могли да уче на свом језику, у општини се обраћају на свом језику, уписују се у јавне књиге на свом писму, исписујемо топониме где су настањени, имају предност при запошљавању, да негују своју традицију и културу - запитао је Ружић.
Он је поставио питање и да ли се много тражи од некога, ако је захтевано да се поштују основни државни симболи, дефинисани Уставом Србије.
- Што се тиче БНВ, не видим да је реаговао неко што у Аустрији, Немачкој, Француској, Хрватској бошњачка деца присуствују обележавању важних датума и догађаја као што је Дан школе са њиховим државним симболима - закључио је министар.
КАНДИДАТ ЗА РУМУНСКОГ ПРЕДСЕДНИКА ЂОРЂЕСКУ: Украјина је измишљена држава, биће подељена сто посто
КАНДИДАТ за председника Румуније Калин Ђорђеску изјавио је да је Украјина „измишљена држава“ коју ће поделити суседи.
30. 01. 2025. у 13:44
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај
ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис
30. 01. 2025. у 07:58
ДОНОСИ НЕСРЕЋУ УКУЋАНИМА: Верује се да једна ствар никако не сме да се стави у ковчег покојника
ВРЛО често се људи изненаде када виде обичаје у појединим деловима наше земље везано за сахране, а преносили су се са колена на колено и све до данас опстали.
02. 02. 2025. у 08:45
Коментари (31)