САРАДЊА СА ДОПУНСКИМ ШКОЛАМА: Округли сто у КЦ Чукарица
КУЛТУРНИ центар "Чукарица" у четвртак, организује округли сто на тему "Сарадња и подршка Српским допунским школама у дијаспори".
КЦ Чукарица
Округли сто се реализује у оквиру програма "Моје наслеђе", који је КЦ "Чукарица" покренуо 2018. године са циљем неговање културног наслеђа и преношење традиционалних вредности на младе нараштаје који треба да раде на очувању културе говора, читања, писања и беседништва. Јер, чувајући језик и писмо, чувамо идентитет нашег народа.
Округлом столу ће присуствовати: представница Сектора за предшколско и основно образовање Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Јасна Радојичић, координатори Српских допунских школа, Блаженка Тривунчић, Марија Праизовић, Татјана Поповић, наставници и библиотекари из основних школа на Чукарици, представници ГО Чукарица и КЦ "Чукарица".
Препоручујемо
О ТРОШКУ ЛОКАЛНЕ САМОУПРАВЕ: У овом месту у Србији ђаци добијају посебну награду
03. 06. 2026. у 12:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)