КРИВОКАПИЋ СМЕНИО НАЧЕЛНИКА ГЕНЕРАЛШТАБА ЦРНЕ ГОРЕ: Генерал-мајор Драгутин Дакић разрешен дужности

НАЧЕЛНИК Генералштаба Војске Црне Горе Драгутин Дакић смењен је данас са те дужности, а одлука је упућена председнику Савета за одбрану и безбедност и председнику државе Милу Ђукановићу на даље поступање.

КРИВОКАПИЋ СМЕНИО НАЧЕЛНИКА ГЕНЕРАЛШТАБА ЦРНЕ ГОРЕ: Генерал-мајор Драгутин Дакић разрешен дужности

Фото: Министарство одбране Црне Горе

То је саопштио председник парламента Алекса Бечић и додао да су одлуку о разрешењу Дакића потписали он и премијер Здравко Кривокапић.

- Као члан Савета за одбрану и безбедност Црне Горе потписао сам, заједно са председником владе, Одлуку о разрешењу дужности генерал-мајора Драгутина Дакића, начелника Генералштаба Војске Црне Горе - написао је Бечић на свом твитер налогу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!