СЕДАМ САТИ ЧЕКАЛИ СПАС ИЗ АМБИСА: Како је текла акција извлачења двојице држављана Србије у месту Субадањ код Колашина
ПРИПАДНИЦИ Службе заштите из Колашина успели су јутрос, после седам сати спасавања, да из провалије у месту Субадањ извуку двојицу повређених држављанина Србије, чији идентитет није саопштен, а којима је потом указана помоћ у Клиничком центру Црне Горе.
Они су комбијем "спринтер" слетели у кањон Мораче, а иако су успели да упуте позив за помоћ, спасиоцима је требало неколико часова да их лоцирају, стигну до повређених и извуку их из кањона који је прогутао стотине живота. После потраге започете око поноћи између понедељка и уторка, акција је завршена око седам сати, а двојица повређених, како се незванично сазнаје, нису у животној опасности.
- Била је поноћ, када смо добили дојаву да је возило слетело у кањон. Речено нам је да су у њему биле две особе. Одмах смо похитали ка месту несреће, а осам спасилаца и полицајци Одељења безбедности Колашин започели су потрагу. Испоставило се да је првобитна информација, да је дошло до слетања са моста Криви вир на путу ка Ђуђевини, била нетачна - прича Жељко Дармановић, командир Службе заштите и спасавања Колашин.
Према његовим речима, у потрагу је укључен је и Оперативно-комуникациони центар Директората за ванредне ситуације МУП Црне Горе и тако је ступљено у контакт са људима који су се из непознатих разлога нашли у кањону.
- Покушавали су да дају оријентире, али, ноћу, на терену који не познају, у томе нису успевали. Одлучили смо да тражимо трагове слетања поред магистрале. Приметили смо их код места Субадањ, познатој кривини, где су многи возачи имали проблема... Брзо смо ступили у контакт са људима који су слетели, за чије извлачење нам је била потребна алпинистичка опрема - објаснио је Дармановић.
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
"ОДВЕЛИ СУ МЕ У ШАТОР, ОДУЗЕЛИ ПАСОШ" Наша певачица очи у очи са Гадафијем: "Нисам била свесна шта се дешава"
ПЕВАЧИЦА је била веома млада и није била свесна шта се дешава...
16. 12. 2024. у 09:20
Коментари (0)