МИЛОВ ОЧАЈНИЧКИ ПОЗИВ ДРИТАНУ: Хвата се за сламку спаса, хоће да остане на власти
ЛИДЕРИ партија владајуће коалиције формирају државотворни савез, у који ће бити позвани Социјалдемократска партија и Грађански покрет УРА, као и појединци, а његов крајњи исход требало би да буде успостављање нове власти у којој неће бити места за партије које негирају државну независност Црне Горе.
Фото: Принтсцреен
Састанак је иницирао лидер ДПС-а Мило Ђукановић, који је, обезбедио сагласност садашњих коалиционих партнера да након верификације посланичких мандата неће улазити у савез са коалицијама које негирају државност Црне Горе. Из ГП УРА више пута су поновили да ће поштовати изборну вољу грађана и да неће у савез са ДПС.
ДПС је синоћ објавио да је на њихову иницијативу у Подгорици одржан састанак са коалиционим партнерима у парламенту. На њему су, поред лидера ДПС-а учествовали лидери Социјалдемократа, Бошњачке странке, Албанске алтернативе, Демократске уније Албанаца, Демократске партије, Форце, Либералне партије и ХГИ.
- Полазећи од остварених резултата на парламентарним изборима одржаним 30. августа, на састанку је једногласно договорено заједничко деловање ових партија у оквиру савеза за европску, грађанску, антифашистичку Црну Гору, који ће бити посвећен очувању тековина и темељних вредности по којима је наша земља данас препознатљива, и доприносити демократском и економском развоју и достизању европског квалитета живота наших грађана. Лидери овог блока су једногласни у ставу да је он отворен и за друге партије сличних програмских опредељења али као и за све прогресивне друштвене снаге и појединце који су спремни да у новонасталим околностима у којима може бити угрожена независност и самосталност Црне Горе допринесу остварењу заједничких стратешких европских циљева - наводи се.
ДПС је раније јуче изразила очекивање да се међународна заједница неће мешати у формирање нове власти у Црној Гори, наводећи да је спремна за постизборне разговоре с потенцијалним партнерима, с којима је до сада конституисала парламентарну већину.
Коалициони партнери ДПС-а - након парламентарних избора 2016. биле су СД, БС, Либерална партија, ХГИ и Форца, с којима сада, након привремених резултата избора, партија Мила Ђукановића има 38 посланичких места од укупно 81, колико има Скупштина.
У изборној ноћи, Ђукановић је, након пребројаних 90 одсто гласова, између осталог, рекао да „с коалиционим партнерима имамо 40 мандата, борба за већину посланичких мјеста и даље траје”. Коалициони партнер ДПС-а раније је био СДП, који се није оглашавао у вези с овом изјавом лидера ДПС-а и председника државе.
(Спутњик)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (15)