НАЦИОНАЛИСТИ МУТЕ ВОДУ: Мило Ђукановић о односима Црне Горе и БиХ и недавној посети Додика

Пораст деснице је веома опасан, не само на Балкану где су национализми опет дигли главу.

НАЦИОНАЛИСТИ МУТЕ ВОДУ: Мило Ђукановић о односима Црне Горе и БиХ и недавној посети Додика

Фото Новости

Ми смо се прерано понадали да су они сахрањени у ратовима који су окончани Дејтонски миром. Десничарење је данас постало јако опасно и јако уносно, казао је бивши председник Црне Горе Мило Ђукановић за "Дневни аваз".

Коментаришући однос Црне Горе и Босне и Херцеговине и недавну посету председника Републике Српске Милорада Додика Црној Гори, као и његов сусрет са председником Скупштине Андријом Мандићем, Ђукановић је казао да су односи БиХ и Црне Горе веома узорни, као и да о томе сведочи много догађаја из новије историје.

- Као човек који се дуго бавио државном политиком, могу сведочити да је било пријатељства и разумевања. Када дође до геополитичких поремећаја какве данас видимо, када је завршена епоха идиле између Истока и Запада, онда то националисти користе као згодно време за остваривање циљева - рекао је Ђукановић.

Навео је да националисти нису научили лекције из ранијих погибија.

- Националисти нису извукли наук из погибије 150 хиљада људи да је њихова политика погрешна, него су извукли закључак да нису имали добро време и да би данас, када су заоштрени односи, њихове идеје могле бити остварене. Провокације са те посете смештам у тај контекст. То је неодговорна политика која покушава да замути чисту воду између наше две државе - додао је Ђукановић.

БОНУС ВИДЕО - ДР Новости: Када треба почети са anti-age рутином

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ СРЕЋНИ ЉУДИ? Морала сам да побегнем...