БОШЊАЦИ У ВЛАДУ КРОЗ "ИГЛЕНЕ УШИ"? Тражи се место

В.К.

21. 02. 2024. у 13:17

БОШЊАЧКА странка Ервина Ибрахимовића могла би бити део реконструисане Владе Црне Горе. Спекулише се да би могла добити једно министарско место, а можда и једно потпредседничко.

БОШЊАЦИ У ВЛАДУ КРОЗ ИГЛЕНЕ УШИ? Тражи се место

Скупштина Црне Горе

Ова прича постала је актуелна након што је лидер БС Ибрахимовић претходно разговарао у Подгорици са 13 амбасадора држава чланица Европске уније и амбасадорком ЕУ у Црној Гори Оаном Кристином Попа. Премијер Милојко Спајић саопштио је да не зна зашто би било ко био против инклузије. Оцењује да је БС један од већих репрезената бошњачког народа у Црној Гори.

-Рекао сам већ да их гледам као партнере укључене у све полуге одлучивања. Убеђен сам да нико неће имати ништа против тога, уверен је Спајић.

На другој страни, коалиција За будућност Црне Горе нема ништа против да Бошњачка странка буде део Владе.

- Реконструкција Владе, у коју ће ући партије бившег Демократског фронта, највероватније ће се одвијати у две фазе, каже посланик Нове српске демократије Јован Јоле Вучуровић. - Мај и септембар, или јун и септембар. За нас је најважније да ћемо ми и Демократска народна партија бити део извршне власти,

Међутим, са друге стране, шеф клуба Демократске Црне Горе Борис Богдановић подсетио је да се Спајић споразумом обавезао да реконструкцију предложи најкасније до краја године, онако како предвиђа тај документ „без додатних модификација и политичких  комбинаторика“.

Споразум

ПРЕМА овереном споразуму реконструкција Владе планирана је до краја године, уласком у њу коалиције За будућност Црне Горе. Шеф Скупштине Црне Горе и лидер НСД Андрија Мандић саопштио је да ће до комплетне реконструкције Владе доћи најкасније до лета.

- Такву реконструкцију смо, сагласно споразуму, дужни да подржимо, док остале модалитете споразум не предвиђа, те самим тим није реално да ће се десити. Демократе ће учествовати искључиво у оним преговорима који се тичу примене потписаног споразума, категоричан је Богдановић.

Он наводи да је формирање Владе било испуњено изазовима који су захтевали спремност на политичке компромисе у циљу постизања политичке стабилности, у чијем процесу су сви субјекти понешто изгубили.

- Бошњачка странка је имала прилику да се придружи овом напору, али су изабрали другачији пут одбијајући сваки вид сарадње са Новом српском демократијом и Демократском народном партијом, навео је он, додајући да је „досадашње искуство са БС-ом варирало од изузетно позитивних момената кад је на челу те партије био Рефет Хусовић чији су посланици гласали за избора Алексе Бечића за председника Скупштине, до оних који су нас удаљили кад су се посланици БС–а на челу са новим руководством кључно определили да се Бечић смени“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
pogledaj sve

Коментари (0)

ШТА РЕЋИ! НИЈЕ ВОЛЕЛА НОВАКА ЂОКОВИЋА, А САД... Реакција Ендијеве мајке све оставила у шоку (ФОТО)