"ОДРАЗ ТРЕНУТКА У КОМЕ ЖИВИМО": Бошњачка странка изненађена одлуком Црне Горе да не подржи Резолуцију УН

Милутин СЕКУЛОВИЋ

15. 07. 2023. у 11:04

ОДЛУКА представника Црне Горе при УН, да не подржи Резолуцију о верској мржњи коју је предложио Пакистан након спаљивања Кур'ана у Шведској, није одраз реалног сагледавања актуелног тренутка у којем живимо.

ОДРАЗ ТРЕНУТКА У КОМЕ ЖИВИМО: Бошњачка странка изненађена одлуком Црне Горе да не подржи Резолуцију УН

милутин секуловић

Овако је посланица Бошњачке странке Кенана Струјић Харбић прокоментарисала одлуку Црне Горе у Савету Уједињених нација за људска права да се успротиви усвајању поменуте Резолуције.

- Спаљивање муслиманске свете књиге или свете књиге било које друге вере, за осуду је и то не може бити никаква слобода изражавања, већ одраз мржње, непоштовања и варваризма. Црна Гора, као земља која баштини вредности једнакости, равноправности, мултиетничког склада, мора бити међу првима у реду, када је реч о подршци оваквим и сличним резолуцијама. Зато смо изненађени гласањем представника Црне Горе при УН, и очекујемо да Министарство вањских послова саопшти детаљно образложење оваквог става - рекла је Струјић Харбић, чија странка ових дана из петних жила настоји да из будуће Владе Црне Горе елиминише Србе.

Из Странке правде и помирења сматрају да је овакав став МИП-а дубоко забрињавајући и недопустив.

Реис засад ћути

НИ тридесетак сати од усвајања Резолуције, реис Исламске заједнице Црне Горе Рифат Фејзић, који се оглашава на социјалним мрежама много безазленијим поводима, засада нема став о одлуци Црне Горе да гласа против Резолуције којом се осуђује свако заговарање и исказивање верске мржње.

Подсетимо, Резолуцији су се успротивиле САД и Европска унија који су поручили да је она у супротности са њиховим ставом о људским правима и слободи изражавања, за шта је гласало 12 земаља САД, Велика Британија, Немачка, Француска, Луксембург, Литванија. Финска, Чешка, Румунија, Белгија, Костарика, којима се придружила и Црна Гора! Усвајање Резолуције ипак је подржало 28 земаља, а седам њих је било уздржано.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (1)

БУДУЋНОСТ ЈЕ САДА: Трендови у одрживости за 2025. годину