УКИНУТИ РЕШЕЊЕ О ПРИТВОРУ ДУШКА КНЕЖЕВИЋА: Адвокат поднео предлог Вишем суду

БРАНИЛАЦ подгоричког бизнисмена Душка Кнежевића, адвокат Здравко Ђукановић поднео је предлог Вишем суду у Подгорици да се стави ван снаге решење о одређивању притвора за Кнежевића, као потпуно неосновано.

УКИНУТИ РЕШЕЊЕ О ПРИТВОРУ ДУШКА КНЕЖЕВИЋА: Адвокат поднео предлог Вишем суду

В. Данилов

Адвокат Ђукановћ се обратио и Специјалном државном тужилаштву, односно Главном специјалном државном тужиоцу Владимиру Нововићу са предлогом да СДТ изда сагласност Вишем суду за укидање притвора, наводи се у саопштењу Атлас групе.

- Кнежевићу је притвор одређен по налогу бившег Главног специјалног државног тужиоца Миливоја Катнића, а који је упутства примао од извршне власти, по сазнањима одбране конкретно од председника Црне Горе Мила Ђукановића. Очигледну чињеницу да је Душко Кнежевић жртва незаконитих поступака Специјалног тужилаштва Црне Горе потврдила је и Комисија за контролу Интерпола, као независан орган Интерпола, у својој одлуци број ЦЦФ/114/Р331.19 којом су дана 31.07.2020. године стављене ван снаге све црвене потернице Интерпола према Душку Кнежевићу, напомињу у саопштењу Аталас групе, додајући да је, у образложењу одлуке донете на 113. седници Комисије за контролу досијеа Интерпола, изричито наведено да се потернице у односу на Душка Кнежевића укидају, јер је Комисија као надлежно тело у поступку контроле утврдила да је жртва очигледног политичког прогона.

- Бранилац Кнежевића обратио се СДТ-у и Главном специјалном државном тужиоцу Владимиру Нововићу са предлогом да СДТ да сагласност Вишем суду у Подгорици за наведени предлог, имајући у виду чињеницу да је притвор одређен незаконито, без било каквог правног основа, што тужилаштво може утврдити увидом у списе предмета, као и увидом у одлуку Комисије Интерпола која је те незаконитости јасно утврдила. Очекујемо да ће притвор против Душка Кнежевића, након 30 месеци од одлуке Интерпола, бити укинут и да ће му бити омогућено да пред Вишим судом у Подгорици након готово пет година од почетка отвореног политичког прогона, изнесе своју одбрану и своја сазнања о незаконитим поступцима претходне извршне власти у Црној Гори, истиче се у саопштењу Атлас групе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (1)

СТАНОВИ ЗА БАГАТЕЛУ: Поништени закони по којима су црногорски функционери стицали некретнине