СУДЕ МИТРОПОЛИТУ ЈОАНИКИЈУ И СВЕШТЕНИЦИМА: Данас се наставља процес против свештених лица у Никшићу
У ОСНОВНОМ суду у Никшићу данас ће бити настављено суђење митрополиту црногорско-приморском Јоаникију и осморици никшићких свештеника Слободану Јокићу, Драгану Крушићу, Василију Брборићу, Данилу Зиројевићу, Жељку Ројевићу, Остоји Кнежевићу, Николи Маројевићу и Мирку Вукотићу.
Према наводима из оптужнице, митрополит Јоаникије и свештеници су 12. маја 2020. године прекршили наредбе тадашњег Министарства здравља о спречавању опасне заразне болести.
Тога дана у Никшићу они су се заједно са народом окупили на Тргу Шака Петровића, а онда кренули у величанствену литију улицама града у којој је учешће узело преко 25.000 људи.
Суђење почиње у 10.30 часова.
КАНДИДАТ ЗА РУМУНСКОГ ПРЕДСЕДНИКА ЂОРЂЕСКУ: Украјина је измишљена држава, биће подељена сто посто
КАНДИДАТ за председника Румуније Калин Ђорђеску изјавио је да је Украјина „измишљена држава“ коју ће поделити суседи.
30. 01. 2025. у 13:44
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај
ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис
30. 01. 2025. у 07:58
ДОНОСИ НЕСРЕЋУ УКУЋАНИМА: Верује се да једна ствар никако не сме да се стави у ковчег покојника
ВРЛО често се људи изненаде када виде обичаје у појединим деловима наше земље везано за сахране, а преносили су се са колена на колено и све до данас опстали.
02. 02. 2025. у 08:45
Коментари (0)