ДОЛИЈАЛА ЈЕ И МАРАШЕВА: Бивша директорка компаније "Плантаже" ухапшена по налогу специјалног тужиоца

С. ЂОКИЋ

25. 08. 2022. у 08:16

ПРИПАДНИЦИ Специјалног полицијског одељења ухапсили су бившу директорку компаније "Плантаже" Верицу Мараш, због сумње да је у саизвршилаштву починила злоупотребу положаја у привредном пословању.

ДОЛИЈАЛА ЈЕ И МАРАШЕВА: Бивша директорка компаније Плантаже ухапшена по налогу специјалног тужиоца

Полиција приводи осумњичену, Фото Новости

Она је приведена у просторије Специјалног полицијског одељења. Марашева је ухапшена у оквиру истраге од прошлог месеца када су 11. јула ухапшени и некадашњи председник и чланови Одбора директора "Плантажа" Веселин Вукотић, Божо Михаиловић, Душко Перовић, Ђорђије Рајковић и Сеад Шахман, који су отад у притвору.

Специјално тужилаштво сумњичи их да су закључили штетан уговор о вансудском поравнању, између "Плантажа" и компаније "ОМП инжењеринг" из Подгорице, након пропалог посла градње фабрике брикета. Поводом њеног хапшења огласили су се из Управе полиције.

- По налогу Специјалног државног тужилаштва, припадници Сектора за борбу против криминала, Специјалног полицијског одељења, лишили су слободе В. М. у наставку предмета "Плантаже". Она се сумњичи за злоупотребу положаја у привредном пословању.

Процењена вредност штете која јој се ставља на терет је више од пет милиона евра - пише у саопштењу.

Марашева је на челу "Плантажа" била од 2008. до октобра 2020. године, када је смењена, након чега је наставила да ради у тој компанији као саветница.

На који начин ће се Верица Мараш бранити од оптужби, да ли ће изнети своју одбрану или ће ипак одлучити да ћути о свему, биће познато данас након што буде приведена специјалном тужиоцу.

Добро упућени саговорници тврде да хапшењем Верице Мараш није окончана истрага и да се већ наредних дана може очекивати нова акција.

СДТ је формирало предмет након што је ново руководство поднело кривичну пријаву против бившег председника Одбора директора Веселина Вукотића, бивше извршне директорке Верице Мараш и чланова одбора. Међу њима су бивши члан Одбора директора Божо Михаиловић и бивши директор Сектора правних и општих послова Мирослав Вуковић, због сумњи да су у том случају, делујући организовано као чланови криминалне групе, искоришћавањем и злоупотребом свог положаја, прибавили вишемилионску противправну имовинску корист за приватну фирму "ОМП инжењеринг", а на штету "Плантажа".

Фото Танјуг

У пријави се наводи да је Вукотић организатор криминалне групе, који је давао сугестије, налоге и упутства осталим члановима како да прикажу стање спорног односа између "Плантажа" и "ОМП инжењеринга", како би утицао да се закључи спорни уговор о поравнању.

Верица Мараш је пријављена да је, поступајући по налозима Вукотића, заједно са Вуковићем и Михаиловићем, припремала извештај који треба да потврди оправданост закључивања уговора о поравнању, као и да је оформила комисију која је формално требало да напише тај извештај. У кривичној пријави је наведено да је на седницама Одбора директора износила нетачне податке да су "Плантаже" у заједничку фабрику брикета уложиле 450.000 евра, а "ОМП инжењеринг" 1,12 милиона, иако је као извршна директорка "Плантажа" и председница Одбора директора "Плант ОМП" знала да су улагања државне фирме значајно већа.

ВЕШТАЧЕЊЕ УЛАГАЊА

ВЕШТАК финансијске струке у тада вођеном поступку је утврдио да је укупно улагање "Плантажа" у заједничку фирму износило 1.467.029,02 евра, док је улог "ОМП инжењеринга" био 1.278,674,47 евра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

ДОТАКАО САМ ДНО И МОГАО САМ САМО НАПРЕД: Мбапе направио паметан потез