РАСТУ ЦЕНЕ ГОРИВА И ХРАНЕ У ЦРНОЈ ГОРИ: Годишња инфлација достигла 13,5 одсто у јуну

ИНФЛАЦИЈА у Црној Гори, мерена индексом потрошачких цена, порасла је у јуну за 1,8 одсто у односу на мај, док је у поређењу са јуном 2021. године достигла 13,5 процената, показују подаци црногорске агенције за статистику Монстат.

РАСТУ ЦЕНЕ ГОРИВА И ХРАНЕ У ЦРНОЈ ГОРИ: Годишња инфлација достигла 13,5 одсто у јуну

Фото Архива

Црногорски статистичари су израчунали да је на годишњу стопу инфлације највише утицао раст цена горива и мазива за моторна возила од 33,8 одсто, затим поскупљење млека, сира и јаја за 25,8 посто, хлеба и житарице за 32,9 одсто, меса за 14,6 процената, чврстих горива за 45,1, поврћа за 29,5 и уља и масти за 36,8 посто, преноси Побједа.

Потрошачке цене у Црној Гори су у периоду јануар-јун 2022. године, у поређењу са истим периодом претходне године, у просеку порасле за 9,8 процената.

У јуну су на месечном нивоу највише порасле цене ресторана и хотела за 7,6 одсто, становања, воде, струје, гаса и других горива за 4,4 посто, алкохолних пића и дувана (2,0%), намештаја, опреме за домаћинство и рутинско одржавање стана (2,0%), здравља (2,0%), осталих добара и услуга (1,6%), те хране и безалкохолних пића (1,5%) и превоза (1,1%).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЈЕДНА УЛАЗНИЦА, ЈЕДНА ПОРУКА, МИЛИОНИ РАЗЛОГА ЗА ОСМЕХ: У првој сезони Театра хуманости донирано више од 11.000.000 динара