МИТРОПОЛИЈА ОДГОВОРИЛА МИЛУ: "Овај човек злоупотребљава функцију да узнемирава грађане"

МИТРОПОЛИЈА црногорско-приморска данас се огласила саопштењем у коме упозоравају да председник Црне Горе Мило Ђукановић наставља да изазива поделе и узнемирава грађане.

МИТРОПОЛИЈА ОДГОВОРИЛА МИЛУ: Овај човек злоупотребљава функцију да узнемирава грађане

Фото: В. К./Танјуг/ДПС/Служба за односе са јавношћу/Илустрација

- Шта мисли грађанин Мило Ђукановић о црквеним верским обредима требало би да буде његова приватна ствар и тема ван домета пажње јавности па и саме Цркве. Међутим, док је тај грађанин председник наше државе дужни смо да се огласимо када он јавно вређа и понижава свештене радње које се спроводе на нашим духовним сабрањима. Његови политички и идеолошки обрачуни са премијером и министрима Владе Црне Горе, ни најмање не улазе у област интересовања Цркве, али злоупотреба црквених тема у сврхе Ђукановићевог политичког правдања и напада на друге актере друштвеног живота, – дубоко вређа осећаје великог броја грађана Црне Горе. Увреде са те адресе никако не доприносе стабилности и напретку државе чији је Ђукановић предсједник - наводи се у саопштењу.

Из митрополије истичу да је Ђукановић прошле године пао на испиту познавања црногорског устава, када је покушао да уређује унутрашње устројство СПЦ и епархија у Црној Гори.

- Како не види, да када се год дохвата црквених тема и дилема, он лично и политика коју представља, срљају у пропаст и губе поверење народа? Функцију председника ”свих грађана” која и постоји да персонално гарантује мир и стабилност државе, овај човек очигледно злоупотребљава како би узнемиравао и делио грађане. Није ни лепо ни васпитано да он своје политичке конкуренте ружи и дискредитује тако што указује на њихово учешће у верским обредима. Питамо се, од кога је усвојио речник омаловажавања црквених радњи називајући их ”лизањем кашике” и ”повлачењем по поду”? Такав речник не приличи озбиљним људима. Ако нема личног поштовања према стварима које не познаје, зар у њему не постоји бар трунка пијетета према црногорској историји у којој су обреди о којима овако непристојно говори, били надахнуће генерацијама наших предака? Овакви недолични изрази не вређају само нас хришћане, него и припаднике других конфесија у Црној Гори, којима је сагињање људи пред Богом, понекад и до самога пода, ако треба и до црне земље – најсветији чин - закључује се у саопштењу митрополије.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

БОНУС ВИДЕО: ПОЛИЦАЈАЦ ОДЛОЖИО ОРУЖЈЕ ПА СЕ ПРЕКРСТИО: Уз Божију помоћ органи реда сачували манастир

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

ТРАМП ЈЕ У ПРАВУ, ШВЕРЦОВАЛИ СМО СЕ: Колинда о напетостима између Русије и НАТО-а: Бојим се ескалације!

"ТРАМП ЈЕ У ПРАВУ, ШВЕРЦОВАЛИ СМО СЕ": Колинда о напетостима између Русије и НАТО-а: "Бојим се ескалације!"

ЈОШ један неидентификовани дрон јуче је ушао је у ваздушни простор Литваније - трећи дан заредом. Главни секретар НАТО-а Марк Руте, током посета вежби цивилне одбране у Шведској, поручио је да је Савез спреман да одговори на сваку претњу.

22. 05. 2026. у 08:40

Коментари (0)

ОВО ПИЋЕ СВИ ПИЈУ, А ОВО НИСУ ЗНАЛИ: Пола века природне снаге из Бујановца која је освојила регион