ЂОКАЈ ЋУТИ О ЗЛОЧИНУ: Предао се осумњичени за убиство невенчане супруге и покушај убиства таста

С. ЂОКИЋ

05. 10. 2021. у 06:34

ИЛИР Ђокај (28), осумњичен за убиство невенчане супруге Шејле Бакије (19) и рањавање њеног оца Шабана Бакије (42), након што се предао полицији ћутао је о злочину који је починио.

ЂОКАЈ ЋУТИ О ЗЛОЧИНУ: Предао се осумњичени за убиство невенчане супруге и покушај убиства таста

ИСТРАГА Зграда полиције, Фото Архива

То је за "Новости" изјавио његов адвокат Срђан Љешковић, додајући да очекује позив за саслушање осумњиченог.

Ђокај је након злочина на Карабушком пољу, у Тузима, побегао и скривао се од 30. септембра, а подгоричка полиција и даље истражује да ли је имао помагаче који су му омогућавали вишедневно скривање од потраге која је за њим била даноноћна.

Да ће доћи до трагедије, сада убијена 19-годишња Шејла указивала је полицији крајем августа, када је поднела пријаву против свог бившег супруга и навела да јој прети.

- Пролиће се крв за ову ствар, живот ти је у мојим рукама - пише у пријави од 26. августа.

ОСУМЊИЧЕНИ Илир Ђокај, Фото Архива

Но, и поред овакве директне претње, осумњичени Ђокај само је прекршајно кажњен, јер је тужилац оценио да ту нема елемената кривичног дела.

Ово је јавности, па и вршиоцу дужности врховног државног тужиоца Дражену Бурићу постало познато касно - након злочина.

Ипак, Бурић је наложио руководиоцу Вишег државног тужилаштва да испита поступање колега из подгоричког Основног тужилаштва у том предмету и утврди да ли је било пропуста приликом доношења одлуке да се претње које је Ђокај упутио проследе Суду за прекршаје.

Шејла Бакија, Фото Фејсбук

Само дан касније, државни тужилац и портпарол у ОДТ у Подгорици Вукас Радоњић је саопштио да је поступање државног тужиоца по пријави Шејле Бакије у потпуности правилно и законито, истичући да ДТ није орган који превентивно делује.

Ђокај је пријављиван због насиља у породици, ОДТ је проценило да није било кривичног дела. Како кривично дело насиље у породици постоји само када учинилац, применом грубог насиља наруши телесни или душевни интегритет члана своје породице, Радоњић истиче да се државни тужилац изјаснио да не постоје основи сумње да је учињено то или друго кривично дело.

- Напротив, реч је о одговарајућем прекршају из Закона о заштити од насиља у породици тако да је државни тужилац дао обавезујући налог полицији да пријављеног лиши слободе и спроведе га надлежном судији за прекршаје - закључује Радоњић.

Због убиства Шејле у недељу је одржан миран протест у Тузима на позив Центра за женска права јер сматрају да су органи реда и правосуђе пропустили да превентивно делују и спрече убиство.

БЕСПЛАТНА ПРАВНА ПОМОЋ

ШЕФИЦА Делегације ЕУ у Црној Гори Кристина Оана Попа једна је од мноштва оних који су потресени због убиства Шејле Бакије.

- Не смемо дозволити да се фемициди изнова дешавају у Црној Гори! ЕУ је спремна да помогне, помозите и ви. Ако знате некога ко трпи насиље у породици, упутите их на бесплатну правну помоћ у оквиру кампање "испричај причу до краја" - навела је на "Твитеру".

Запратите Нпортал на Фејсбук страници

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

ЛЕПОТА У СКЛАДУ СА ПРИРОДОМ:  Еco-friendly beauty производи