ОТКАЗАНО ЈАВНО НАДМЕТАЊЕ: Нико неће да купи “Београђанку”
Јавно надметање за део Палате "Београд" (Београђанке), које је било заказано за данас, је отказано, јер није било заинтересованих купаца, пренео је РТС.
Палата "Београђанка" / Фото Н. Фифић
Град Београд понудио је на продају свој део Палате "Београд" по почетној цени од 20,6 милиона евра.
Право учешћа у поступку јавног надметања имају сва физичка и правна лица, а укупно је понуђено више од 19.000 метара квадратних пословних простора у овој згради.
Будући купац треба да у року од три године изведе грађевинске и занатске радове на адаптацији и реконструкцији објекта, уз обавезу да неће променити намену зграде.
Град је обавезао купца да положи депозит од десет одсто процењене вредности, који може да буде и већи, уколико се на тендеру буде појавило више понуђача.
"Београђанка" је један од симбола главног града и важила је за једну од најмодернијих зграда на Балкану.
Данас прави велике губитке и из Управе града сматрају да нема потребе да грађани плаћају њено одржавање.
"Београђанка" је грађена од 1969. до 1974. године по пројекту архитекте Бранка Пешића и једно је од најзначајнијих остварења београдске архитектуре тог времена. Са 23 спрата била је највиша зграда у Београду.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ТРАЖЕ СЕ КУПЦИ: Продаја пословног простора у "Београђанки", једном од симбола престонице
16. 07. 2020. у 14:17
ОВО СУ ОБАВЕЗЕ БУДУЋЕГ КУПЦА: Београд понудио део Београђанке за 20 милиона евра
15. 07. 2020. у 10:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (1)