КАМЕНИЧКА КАО ПРОМЕНАДА: Коначно се назире решење за Теразијску терасу

Б.Б.

14. 10. 2024. у 12:05

ПОСЛЕ више деценија и бројних планова, јавних расправа, конкурса о изласку на реку из центра града, чини се да се назире решење за једну од централних градских зона - Теразијску терасу. Како незванично сазнајемо, ради се на пројекту којим ће бити обухваћено сређивање потеза од Теразијске чесме до парка "Бристол".

КАМЕНИЧКА КАО ПРОМЕНАДА: Коначно се назире решење за Теразијску терасу

Фото: З.Јовановић

Сређивање дела града према реци којим ће сада бити обухваћена и Ломина и Каменичка улица и Парк Луке Ћеловића код Економског факултета финансираће компанија, арапски партнер државе Србије у изградњи стамбено-пословног комплекса на десној обали Саве. Планским документом који је био на раном јавном увиду обухваћени су додатни хектари - простор Београдског сајма, новобеоградски Блок 18а, бивше бродоградилиште, као и парцеле Теразијске терасе.

- Потпуном реконструкцијом Теразијске терасе и Парка Луке Ћеловића биће остварена природна, "зелена" веза са Светониколским парком (парк код хотела "Бристол") и обалом Саве - наведено је недавно у саопштењу компаније "Београд на води".

Део терасе од Теразијске чесме до Улице краљице Наталије имаће више од две трећине парковских површина. У чувеној Каменичкој улици већина објеката на левој страни посматрано низбрдо биће порушена, а некадашња калдрма претворена у зелену парковску променаду. Заштићени објекат на углу Гаврила Принципа и Каменичке, биће задржан, као и неколико зграда грађевина које нису под заштитом. Уџерице између Ломине и Гаврила Принципа требало би да буду уклоњене зато што ће у том појасу нова саобраћајница понирати у будући тунел који ће спојити Савску и Дунавску падину. У току је процена колико објеката треба да буде порушено између Ломине и Улице краљице Наталије.

Постојећи парковски простор, између зграда у Балканској и Призренској биће сачуван и обогаћен новим садницима, док ће Улице Краљице Наталије и Ломина имати режим успореног саобраћаја.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

БУДУЋНОСТ ЈЕ САДА: Трендови у одрживости за 2025. годину