ПОЗИВ ПРИВАТНИМ ВРТИЋИМА: Субвенција од 33.000 динара по детету на рачуну до 5. у месецу
СЕКРЕТАРИЈАТ за образовање расписао је јавни позив за подношење пријава приватних предшколских установа за закључивање уговора са Градом о финансирању 100 одсто економске цене боравка деце почев од 1. децембра.
Фото: З. Рашић
Рок за подношење документације је до 23. новембра, а како се наводи у позиву установама ће се новац уплаћивати до 5. у месецу за претходни месец.
Одлуком је утврђена економска цена боравка у вртићу од 33.000 динара месечно по детету. Новина је да ће субвенција бити исплаћивана у пуном износу, без обзира колико дана у месецу је дете било присутно у вртићу. У претходном периоду, висина субвенције из градске касе зависила је од долазности. Овим изменаме, без обзира да ли је дете било један или 22 дана у вртићу, Град ће платити 33.000 динара сваког месеца, а остатак до пуне економске цене у одређеном вртићу плаћаће родитељи.
Такође, новина је и што ће се новац уплаћивати директно предшколским установама, а не као до сада родитељима. Измене у начину плаћања изазвале су незадовољство међу приватним предшколским установама које сматрају да "по закону немају права да примају суму која се води као социјална помоћ и која мора да гласи на физичко лице односно појединца". Такође, поручују да је за вртиће финансијски неодржива замисао Града о темпу којом би се исплаћивао новац, па најављују и могућност обуставе рада.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
БЕСПЛАТАН ПИЛАТЕС ЗА ВОЖДОВЧАНКЕ: Ево када почињу часови и како да се пријавите
15. 11. 2023. у 17:05
ФАБРИКЕ НЕ РАДЕ, ГРАД ПРОДИСАО: У Младеновцу чистији ваздух после прекида паљења отпада
13. 11. 2023. у 16:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)