КАКО ДЕТЕ МОЖЕ ДА ПОДИГНЕ АУТО? Научни пикник на Ади привукао велики број посетилаца, посебно породица

Ш. Маровић

05. 06. 2022. у 08:45

ДЕЧЈИ осмеси, радозналост и граја испунили су најпопуларније престоничко купалиште Аду Циганлију, где се јуче и данас од 11 до 19 сати одржава Научни пикник, у организацији Фестивала науке, који је обновљен захваљујући помоћи Компаније НИС

КАКО ДЕТЕ МОЖЕ ДА ПОДИГНЕ АУТО? Научни пикник на Ади привукао велики број посетилаца, посебно породица

Фото Д. Миловановић

. Бројни посетиоци тако могу проверити да ли ће уз малу помоћ науке успети да подигну прави аутомобил, открију како изгледа и од чега се састоји 450 милиона пута увећан молекул ДНК, сазнају како ради и шта показује јединствени човек-сат, али и испробају музичке столице.

Репортери "Новости" посетили су јуче највећи Научни парк на отвореном, који се налази код кружног тока на Ади Циганлији. Малишани, уз пратњу родитеља, током целог дана уживали су у бројним садржајима у Парку науке, а посебно су желели да испробају могу ли својом снагом подићи "југића".

Фото Д. Миловановић

Лабораторија за експерименталну психологију Филозофског факултета у Београду спремила је неколико експеримената и трикова заснованих на психологији опажања, који нам показују како је лако преварити наша чула. Факултет за физичку хемију доноси одговор на питање колики део сунчевих зрака који допиру до нас је заправо невидљив људском оку. Школа програмирања и роботике, кроз игру и забавне садржаје, показује деци динамичан и занимљив свет технолошких иновација.

Фото Д. Миловановић

Радозналци свих узраста моћи ће да се упусте и у бројне друге авантуре. Ту је шарени свет Лего коцкица, али и свет викинга Националне географије. Научни шоумен Милан Поповић изводи своје невероватне експерименте за децу и одрасле, а уз Миланову помоћ, најхрабрији посетиоци су у прилици и да се поиграју са Теслиним разиграним муњама.

КОМПАНИЈА НИС - ГЛАВНИ СПОНЗОР ФЕСТИВАЛА

ГЕНЕРАЛНИ спонзор Фестивала науке је Компанија НИС, која је отворила врата јединствене школе међу дрвећем награђиваног фотографа Предрага Костина. Полазници ове школе, уместо традиционалних часова, уживаће у његовим делима направљеним у дивљини, причама које их прате, а добиће и савете за фотографисање дивљих животиња. Осим тога, у овој НИС-овој школи међу дрвећем своја знања о становницима Савског језера поделили су Стефан Анђус и Маја Раковић, стручњаци Института за билошка истраживања "Синиша Станковић". Приче о угроженим животињским врстама на НИС-овој поставци прича Јелена Андреја Радаковић, еколог, а љубитеље природе сачекале су и звучне кабине са аутентичним звуцима дивљине. За оне које природа посебно инспирише, НИС је осмислио и ликовни конкурс са вредним наградама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА ЈЕ АТАЦМС КОЈИМ ЋЕ УКРАЈИНА УДАРИТИ НА РУСИЈУ? Америчка ракета има домет 300 км, користи се за гађање ових циљева

ШТА ЈЕ АТАЦМС КОЈИМ ЋЕ УКРАЈИНА УДАРИТИ НА РУСИЈУ? Америчка ракета има домет 300 км, користи се за гађање ових циљева

АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Џозефа Бајдена укинула је данас ограничења која су досад Украјини блокирала употребу америчког оружја за нападе дубоко на руску територију.

17. 11. 2024. у 19:48

Коментари (0)

КРАЈ КАРИЈЕРЕ - ИСТОГ ЧАСА! Чим се окончало финале Завршног мастерса Синер - Фриц, рекао је збогом тенису!