NA OTVARANJU ANSAMBL KAMERATA BALKANIKA: Ovog leta Festival ArtLink na otvorenom
FESTIVAL ArtLink biće održan u Beogradu od juna do septembra, uz glavni program od 9. do 29. juna.
Foto D. Milovanović
Organizacija ArtLink, koja obeležava 20 godina postojanja, saopštila je da se 12. izdanje festivala realizuje najvećim delom na otvorenom, na prostoru Beogradske tvrđave i u bašti Muzeja Vuka i Dositeja.
- Pod sloganom "Umetnici, gradovi, festivali za prirodu", festival istražuje kreativne modele integrisanja prirodnih izvora energije u kreativni proces i aktivno doprinosi poboljšanju svesti o neophodnosti čuvanja prirode - navode organizatori.
ArtLink, čija je umetnička direktorka Jovanka Višekruna Janković, najavio je da će kroz program festivala biti obeleženo 200 godina od rođenja kompozitora Bedžiha Smetane i 120 godina od smrti Antonina Dvoržaka.
Kako je najavljeno, na otvaranju 9. juna na platou Beogradske tvrđave kod spomenika Pobedniku nastupiće ansambl Kamerata Balkanika, sa koncert majstorom Pavelom Doležalom, i sopranom Asel Masud.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)