KAKO NAJBRŽE DO AERODROMA: Vreme je godišnjih odmora, a dolazak do vazdušne luke ponekad zna da potraje
REKONSTRUKCIJA prestoničkog aerodroma "Nikola Tesla" u punom je jeku, ali sezona godišnjih odmora i putovanja donosi sve veću frekvenciju putnika.
Iako je udaljen svega 15 kilometara od centra prestonice, do vazduhoplova u Surčinu uopšte nije lako i jednostavno doći, a to se može učiniti na nekoliko načina.
Kako su "Novosti" ranije pisale, kompletno uređenje vazdušne luke, koje izvodi francuska firma "Vansi", u planu je da bude završeno krajem 2023. godine, kada će konačno nestati i haotične scene koje se svakodnevno viđaju na prilazima aerodromu. Kako bi putnici najbezbednije stigli na ovu lokaciju, ali se i "spasili" divljih taksista, postoji niz mogućnosti.
Što se tiče javnog prevoza do aerodroma vozi linija 72, kojoj je početna stanica na okretnici Zeleni venac. Međutim, problem je ukoliko se kasni, jer između dve lokacije staje na čak 30 stanica. Ipak, glavna prednost je cena, jer je aerodrom u žutoj zoni, te karta košta 89 dinara ili 150 ako se nabavlja kod vozača. Takođe, dobra stvar je što autobus saobraća od 4.00 ujutru do 23.40.
Opcija je i minibus A1 koji kreće sa Trga Slavija, a cena karte od 21. juna iznosi 400 dinara. Ipak, on saobraća samo od 6.30 do 20.00, a otprilike trećina aviona stiže ranije, odnosno kasnije od toga. Takođe, minibus često bude pretrpan koferima, a neretko i vozač mora da oslobodi mesto do sebe.
GARAŽA IDE PO SATU
U GARAŽI na aerodromu "Nikola Tesla" sat parkiranja košta 100 dinara, dva 200, dok se za tri sata mora izdvojiti 300 dinara, koliko košta i svaki sat posle trećeg. Da građani nisu dovoljno upućeni u cene parkinga u vazdušnoj luci, pokazuje slučaj jednog sugrađanina koji je garažu od 15. do 18. aprila platio 20.400 dinara. Sve cene na parkiralištima mogu se naći na zvaničnom sajtu aerodroma.
Glavni vid prevoza svakako je taksi, koji spada u najkomforniji, ali i najskuplji, u zavisnosti iz kog dela grada se putuje. Za vožnju do aerodroma, a posle poskupljenja ove usluge, ako se kreće iz centra potrebno je izdvojiti oko 20 evra. Što se tiče povratka, on može da bude povoljan uz kupovinu posebnih vaučera. Za njihove usluge grad je podeljen na šest zona, za koje u zavisnosti od udaljenosti važe drugačije cene. Tako prevoz do Novog Beograda košta 1.400 dinara ili 1.800 do Banovog brda, dok do Lazarevca i Mladenovca, uz ovaj vaučer prevoz košta 6.000 dinara.
Naravno, tu je i sopstveni prevoz. Na aerodromu postoje tri parkinga i garaža, a parkiranje se plaća po satu. Oko aerodroma su nikli mnogi privatni parkinzi gde je cena za deset dana od 40 do 50 evra, a svi prevoze do terminala i nazad.
"TRAMP BIO OPSEDNUT TIME" Merkelova otkrila brojne tajne pred izlazak njenih memoara
BIVŠA nemačka kancelarka Angela Merkel u intervjuu pred izalazak njenih memoara govorila je, između ostalog, o tome šta novoizabrani predsednik SAD misli o nemačkim automobilima, otkrila da li su joj bile poznate namere ruskog predsednika Vladimira Putina i kako je pokušavala da spreči "invaziju na Ukrajinu", navela je ko joj je pomogao da izbegne regrutaciju za Štazi i šta bi trebalo da uradi njena partija kako bi pobedila na predstojećim izborima u Nemačkoj.
23. 11. 2024. u 16:52
BRITANCI OBJAVILI ZASTRAŠUJUĆU MAPU: "Orešnik" može da stigne do bilo kog evropskog grada za manje od 20 minuta (MAPA)
BRITANSKI list "Dejli mejl" ocenio je da bi balistička raketa "orešnik" mogla da stigne do bilo kog evropskog grada za manje od 20 minuta.
23. 11. 2024. u 15:58
POTPREDSEDNIK SAD UMRO TOKOM ODNOSA: Bio sa 50 godina mlađom ljubavnicom, Bela kuća nije znala kako da saopšti vest o smrti
BIO JE to 27. januar 1979. godine. U 1 ujutro, portparol porodice Nelsona Rokfelera objavio je zvaničnu izjavu za štampu. Bivši potpredsednik preminuo je U 71 godini života ranije te večeri.
22. 11. 2024. u 18:36
Komentari (0)